Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Kaitsepolitsei uurib uut lindiskandaali

10. november 2004, 07:58

Kaitsepolitsei uurib ebaseadusliku jälitustegevuse juhtumit, millesse on segatud ärimaailmas hästi tuntud Jaan Toots ja Veiko Kulla.

Seni avalikkuse eest saladuses püsinud delikaatne kriminaalasi puudutab umbes kuu aja tagust juhtumit, kui suurärimees Urmas Sõõrumaale Tallinnas kuuluvast korterist avastati ebaseaduslikud minikaamerad ja mikrofonid, mis seal toimunut salvestasid.

Kaitsepolitseis pooleli oleva kriminaalasja uurimist juhib Põhja ringkonnaprokurör Endla Ülviste, kes veel esmaspäeval ütles puhkuselt naastes Eesti Päevalehele, et juhtumiga seoses pole ühtegi isikut kahtlustatavaks tunnistatud.

Eilseks oli olukord selles osas muutunud ? prokuratuuri teatel tunnistati kuriteos kahtlustatavaks kaks inimest. Kuigi prokuratuur keeldub isikuandmekaitse seadusele viidates kahtlustatavate nimesid avaldamast, on Eesti Päevalehe andmetel nendeks isikuteks endine siseministeeriumi kantsler, praegune ärimees Jaan Toots ja turvafirma Falck julgeolekudirektor Veiko Kulla.

Väidetavalt oli kõnealuse korteri võti just Tootsi kasutada.

Tahtmatult skandaali keskmesse sattunud Urmas Sõõrumaa tunnistas Eesti Päevalehele juhtunut tema osalusega ettevõttele kuuluval pinnal.

?Minu arust on ebaseaduslikult lõhutud ettevõtte vara ja jäetud pind mitmeks päevaks kaitseta,? ütles Sõõrumaa. ?Kavatsen pöörduda vastavate instantside poole seoses sellega, et ilma omanikku kaasamata on tungitud eraomandisse, lõhutud turvasüsteem ja jäetud vara valveta.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing