Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Andrus Ansip avalikustas raudteekomisjoni

10. november 2004, 08:02

Raudteeinspektsioon avalikustas eile majandusminister Andrus Ansipi survel komisjoni, mis jagab üle miljardikroonise aastamahuga raudteeturu.

Ansip sundis Postimehe küsimustele reageerides raudteeinspektsiooni väliskomandeeringus viibivast peadirektorist Jüri-Karl Seimist mööda minnes avalikustama inimeste nimed, kes otsustavad, kuidas jagada Eesti Raudtee infrastruktuuri läbilaskevõime nelja konkurendi vahel.

Raudteeinspektsioon keeldus nädala aja jooksul komisjoni liikmete avaldamisest, sest peadirektor Seim määras komisjoni töö oma käskkirjaga ametkonnasiseseks informatsiooniks.

«Tahan, et komisjonis valitseks töörahu ning ajakirjanikud ei saaks neid pinnida,» põhjendas Seim.

Seimi arvamus läks vastuollu Ansipi nägemusega. «Ma ei arva, et komisjoni töö peaks toimuma kinniste uste taga, sest olen avaliku asjaajamise poolt,» selgitas Ansip.

Inspektsioon näitas salastamispüüdega asjatundmatust, sest kõik komisjoni liikmed on auväärsed, ütles endine majandusminister Liina Tõnisson.

«Tegemist on piinliku jandiga, mis heidab varju raudteeinspektsiooni usaldusväärsusele, kes peab olema ministeeriumist täiesti sõltumatu,» rääkis Tõnisson. «Ansipile annan ma andeks, sest noore ministrina ei adu ta, kuidas selliseid olukordi lahendada ja ära hoida.»

Komisjoni, mis jagab 2005. aasta aprillikuuks rohkem kui miljardikroonise mahuga turu, kuuluvad. Margus Metssalu (raudteeinspektsioon), Raigo Uukkivi (raudteeinspektsioon), Marko Roots (raudteeinspektsioon), Märt Ots (energiaturu inspektsioon) ja Kaido Simmermann (Eesti Raudtee).

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing