PM: Tallinn kaotab Raekoja platsilt kõnniteed

10. november 2004, 08:02

Tallinn kavatseb järgmisel aastal alustada Raekoja platsi ja sellele suubuvate tänavate ümberehitamist, mille käigus jääb kogu plats ühele tasapinnale.

Ümberehitus tähendab nii Raekoja platsi kui ka vahetult selle juures olevate või platsile suubuvate Vanaturu kaela ning Kuninga ja Kullassepa tänava täielikku ülesvõtmist, sinna täitepinna ja uue graniitkividest parketi panemist, kirjutab Postimees.

Praegu on nii Raekoja platsi kui ka tänavate ääres ligi kümne sentimeetri võrra kõrgemal asuvad jalakäijate teed, kuid üks tasapind saavutatakse mitte neid madalamaks lammutades, vaid tänavate ja platsi tasapinda tõstes.

Samas läheb ka jalakäijate tee ülesvõtmisele ning sinna tuleb uus sillutis.

«Uus tasapind tuleb jätta praeguste kõnniteede kõrgusele, sest seal on majadel trepid ja keldriaknad, me ei saa neid kõiki ümber ehitada,» lausus linna tellimusel ümberehitusprojekti teinud Teede Projektijuhtimise ASi arendusdirektor Margus Kuusmann.

Kuusmann lisas samas, et Raekoja platsi ei tule terves ulatuses tõsta, vaid saab piirduda paarimeetrise alaga praeguste kõnniteede ääres.

Tallinna kommunaalameti juhataja Peep Koppel ütles, et vanalinna südames liikumist halvavat suurehitust ei kavatseta siiski ühe aastaga ellu viia, vaid plaan on tänavaid ja platsi etappide viisi uuendada.

Kogu ümberehitustöö läheb hinnanguliselt maksma ligi 15 miljonit krooni, järgmise aasta eelarvest loodab Tallinna kommunaalamet saada töödega alustamiseks kaks miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing