Rööbasbussid võivad Lõuna-Eestis sõitma hakata juba 2006. aastal

10. november 2004, 08:48

Jõgeva maavanem Aivar Kokk on välja käinud idee, et Jõgevamaad läbival raudteel võiks inimeste mobiilsuse tõstmiseks liikuda rööbasbussid.

Maavalitsuse teatel on juba ka alustatud vastavasisulisi läbirääkimisi Edelaraudteega. Hoopis laiem eesmärk on käivitada rööbasbussiliiklus kogu Lõuna-Eestis, mis vajab aga kõigi Lõuna-Eesti maakondade tahet ja toetust.

Esmaspäevasel maavanema ning Edelaraudtee juhi Henn Ruubeli kohtumisel toodi välja, et rööbastranspordi kasutamine on mõistlik kui inimeste arv tunnis mingil lõigul on vähemalt 300 inimest. Seega on enne investeeringute tegemist vajalik läbi viia nõudlusuuring, mille tulemusena määratakse vajadus ja transpordiliik igale teelõigule,? sõnas Ruubel.
Kuna riigi nägemuse kohaselt tehakse otsus investeeringute osas alles 2007.a., soovib Edelaraudtee protsessi kiirendada. ?Koostöös maakondadega saaks rööbasbussiidee kindlasti ka kiiremini ellu viidud,? avaldas Ruubel.

?Rööbasbuss on kerge väike transpordivahend ja võiks tulla kõne alla just väiksemates kohtades peatuste tegemiseks, näiteks Jõgeva-Tartu suunal,? sõnas Ruubel. ?Meie eesmärgiks ongi parandada ühendust Jõgevamaa ja tõmbekeskus Tartu vahel,? sõnas Kokk. ?Edasine tegevus sõltub Lõuna-Eesti maakondade tahtest koostööd teha ja antud transpordiliiki oma maakonnas arendada.'
Jõgeva maavanem on seadnud eesmärgiks teiste Lõuna-Eesti maavanamatega antud teemat arutada, et vastu võtta ühine seisukoht.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing