Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hansapank ajas investorite pea segi

Raivo Sormunen 11. november 2004, 00:00

Investeerimispank ING Hansapanga aktsiale üleeile õhtul antud müügisoovitus rõhus eile asjaosalist vähe. Väärtpaber kaotas oma hinnast 1,1%, taandudes 130,81 kroonini.

Hollandi panga sõnul on kõik positiivsed uudised juba liialt tugevalt Hansapanga aktsiasse sisse kodeeritud, mistõttu võiks väärtpaberit tabada kasumivõtt. Pank näeb, et praeguste näitajate alusel võiks aktsia õiglane hind olla aasta pärast 120 krooni kandis. Tõsi, Hansapanga aktsia on tõusnud väga kiiresti. Käesoleva kuuga ligi 10%, sel aastal peaaegu 60%, viimase kolme aastaga 270%. Ehkki ei saa öelda, et tõus pole õigustatud, tuleb tõdeda, et näeksin aktsia hinnas siiski mõningast korrektsiooni.

Kuigi Hansapanga aktsia on lähiminevikus ING soovitusi suhteliselt ilusti järginud, ei maksa imestada, et eilne langus jäi nii tagasihoidlikuks. Esiteks reageeritakse kohalikul aktsiaturul uudistele nihkega. Teiseks pakkus Kesk- ja Ida-Euroopa pangandusturg väga positiivseid arenguid. Kolmandaks tuli eile ülioptimistliku Hansapanga analüüsiga välja CAIB, kelle arvates on Hansapank ning kogu Kesk- ja Ida-Euroopa pangandussektor tegelikult endiselt odav ning meie panga aktsia õiglane hinnasiht hoopis 152 krooni. Investorite pea on igatahes segamini aetud.

Poolas noteeriti eile riigi suurim pank PKO, mille aktsia alustas börsidebüüti 20protsendilise tõusuga, tasemele 24,6 zlotti. Uudisteagentuuri Bloomberg andmeil oli lõunaks aktsiaga kaubeldud juba üle 2 miljardi zloti (7,3 miljardi krooni) eest. Võrdluseks võib tuua, et eilseni oli Varssavi börsi päevakäibe rekordiks 1,1 miljardit zlotti. Suure nõudluse tekitas fakt, et aktsiate esmaemissiooni (IPO) käigus pakuti välismaistele institutsionaalsetele investoritele vähe aktsiaid.

Lisaks tuli eile väga positiivsete tulemustega välja Ungari pank OTP, mis on 1. mail 2004 Euroopa Liiduga liitunud riikide turuväärtuselt suurim pank. Panga kolmanda kvartali puhaskasum kasvas 45%. Pärastlõunal liikus aktsia 5320 forintil (+4,4%). Ka antud aktsia päevakäivet (umbes 700 miljonit krooni) ei andnud eile Hansapanga käibega võrrelda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing