MicroLinki endised juhid investeerisid telemaatikafirmasse Oskando

Peeter Raidla 11. november 2004, 00:00

Oskando uusemissiooni märkis kolm Eesti ettevõtet, kelle esindajad on MicroLinki endised juhid Allan Martinson, Aivar Paalberg ja Hanno Haamer ning Skype?i arendusjuht Toivo Annus. Ühtaegu nimetati nad ka Oskando nõukogu liikmeteks. Seniste omanike esindajana jätkab nõukogus Märt Randoja. Osapoolte kokkuleppel investeeritud summat ei avalikustata. Saadud investeeringud suunatakse tootearendusse ja müüki ning marketingi.

Firma tuntuimate toodete hulgas on auto mobiilkontroller Mobikit, personaalne turvaseade PSD ja eramajade elektri- ja turvaseadmete juhtimiseks mõeldud Kodukontroller. Oskando on osalenud ka M-parkimise ja Tallinna ID-piletisüsteemi väljatöötamisel.

Allan Martinson hindas firma potentsiaali ja investeeringu suhet üliheaks. ?Ma küll ei tahaks praegu mingeid prognoose teha, mis Oskandoga edasi hakkab juhtuma, kuid eks iga äri eesmärk on seda suuremaks muuta,? tõdes ta. ?Me nägime huvitava potentsiaaliga firmat, kus töötavad head insenerid ja kellel on head tooted, mida on aga müüdud palju halvemini, kui need meie meelest väärt on.?

Martinson märkis, et Oskandol on ka Vene suunal üsna head ekspordikokkulepped, mis ei ole veel päriselt käivitunud, seega on ostetud ettevõttes tugevat potentsiaali. ?Ning selle potentsiaali ja investeeringu suuruse suhe on meie arvates väga hea. Samas on aga tegu ikkagi väikese ettevõttega,? lausus Martinson.

Ärimees Tarmo Kõuhkna osalusega firma Oskando on asutatud 1995. Firmas töötab 12 inimest ja tema 2004. a 9 kuu käive oli 4,7 miljonit krooni. Firma oli kerges kahjumis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing