Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Vene häkkerid saadavad laiali SMS-spämmi

ÄP 11. november 2004, 00:00

Teate, mida SMSiga laiali saadetakse, saab pahavara jooksutav arvuti ka Venemaal asuvast veebiserverist, kasutatav mobiilinumber valitakse huupi.

Viirustõrjetarkvara tootva firma Sophos spetsialist Gregg Mastoras kurtis, et SMS-spämmi saatmiseks kasutatakse ära heausksete arvutikasutajate arvuteid. Spämmijad saadavad inimesele käivitatava faili ja maskeerivad selle näiteks e-kaardiks või mingiks naljakaks animatsiooniks.

Tegemist ei ole viirusega, mis ennast ise arvutist arvutisse levitab, vaid nn Trooja hobusega, mille kasutaja peab ise oma arvutis käivitama, saanud selle eelnevalt e-posti teel või laadinud alla mõnelt võrgulehelt.

Sellist tüüpi pahavara vastu aitab viirustõrjetarkvara, mida kasutaja ikka regulaarselt uuendab.

Kunagi ei tohi tundmatult isikult saadud faile pimesi käivitada. Väikesegi kahtluse korral tasub teile saadetud fail käivitamata jätta, kuni pole kindlaks tehtud, kellega on saatja puhul õieti tegemist ja mida teile konkreetselt e-kirjaga saadeti. Alati on ju võimalus, et tegemist on mõne olulise failiga ? seega erand kinnitab reeglit ja kõike kahtlast ei pea saabumisel ilmtingimata kohe kustutama.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing