Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Eesti trükib välismaale jõulukingiks raamatuid

11. november 2004, 08:37

Välismaa firmadest odavam tootmine toob trükikodadele tööd Soomest ja Rootsist.

?On küll jõulude eel rohkem tööd,? ütles trükikoja Pakett tegevjuht Sven-Erik Moorlat Eesti Päevalehele. ?Tellitakse täitsa tavalisi raamatuid, aga jõulude ajal inimesed lihtsalt ostavad rohkem.? Peamiselt on väliskliendid tema sõnul Soomest ja Rootsist, kus raamatute trükkimine on ligi veerandi võrra kallim kui Eestis.

Eesti teisel suuremal trükikojal, Tallinna Raamatutrükikojal on nii palju tellimusi, et selleks aastaks enam uusi töid ette ei võeta. Tallinna Raamatutrükikoja tootmisjuhi Valdur Rebase sõnul tuleb välismaa tellijaid juurde. Selle aasta kümne kuuga tõusis nende osakaal veerandi ligi, viimastel aastatel on välismaiste raamatute osakaal olnud 15?17 protsendi lähedal.

?Selge see, et Eestist tuleb raamat mingil määral odavamalt ? nagu rootslased ütlevad, saavad nad siit kõvade kaantega raamatu sama hinna eest kui Rootsist pehmete kaantega,? ütles Rebane.

Kui koostöö algas Soomega, siis nüüd on järjest kasvanud Rootsi osakaal. Nii leiab trükikojast lisaks lasteraamatutele ka rootsikeelseid märkmikke ja õppekavade trükiseid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing