Pärnu PM: Detsembrist valvavad Pärnu kesklinna turvakaamerad

12. november 2004, 08:34

Viie aasta tagune idee paigutada turvalisuse tagamiseks Pärnu kesklinna turvakaamerad saab teoks 1. detsembrist.

Pärnu linnavalitsusel ja politseil oli kavas turvakaamerad üles panna juba möödunud sajandil, kuid peamiselt rahapuuduse tõttu ei suudetud plaani teoks teha. Tänavu kevadel andis linnavalitsuse majandusosakonna juhataja Mait Talvoja lootust, et kaua kavandatu saab kohe teoks ja kolm kaamerat töötab 1. juulist, kirjutab Pärnu Postimees.

Kevadel väljakuulutatud pakkumine turvakaamerate paigaldaja ja hooldaja leidmiseks ei andnud tulemust kohe, sest täielikult tingimustele vastavaid pakkumisi ei tulnud.

Nüüd on Falck Lääne-Eestiga lepingule alla kirjutatud. Firma juhatuse esimees Alar Salum ütles, et neil tuli konkursikomisjonile põhjalikult selgitada, miks nad just niisuguse pakkumise tegid.

'See võttiski kõige rohkem aega,' tõdes Salum. 'Nüüd on meil kaamerad olemas ja asume neid paigaldama, tahame mõni päev enne tähtaega valmis jõuda.'

Panasonicu turvakaameratest, millest kaks hakkavad politseisse pilti näitama Rüütli tänava mõlemast otsast ja üks ristmikult Port Arturi kaubamaja juures, räägivad Salum ja firma müügidirektor Peep Saaremägi ülivõrdes. Nad kiidavad kaamerate tugevat konstruktsiooni, mis vandaalidele peaks vastu panema.

'Kiviga seda klaasi katki ei löö ja alla pole kaamerat võimalik rebida, sest kinnitus on dubleeritud,' väitis Saaremägi.

Kaamerad on pöörleva automaatrezhiimiga, nii ei jää tänavast midagi nägemata. Salumi selgituse kohaselt on kaamerast politseisse jõudva värvilise pildi teravus väga hea ja kasutada saab zoomi: puldi taga istuja võib end huvitava objekti 'lähemale tõmmata'.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing