ÄL: Aleksander Kofkin rajab Balti riikidesse kolm hotelli

17. november 2004, 08:08

Meritoni ketti kuuluva Grand Hotel Tallinna kõrval lüüakse 2006. aastal kopp maasse.

Kohta, kus juba aastaid on haigutanud suur mudane auk, on lõpuks kerkimas uudne hotell. Hoone on projekteerinud Ars Projekti arhitektid Eero Jürgenson ja Rasmus Tamme, kirjutab Ärileht.

Hotelli eripäraks saab Eesti tingimustes täiesti uudne lähenemine klientidele, kusjuures võtmesõnadeks on tervislikkus ning peresõbralikkus. Meriton Hotels ASi juhatuse esimees Meelis Maiste selgitab: ?Oleme otsustanud tulla turule tootega, mis eristaks meid teistest kolmetärnihotellidest Tallinnas. Uude hotelli on kavas rajada buffet restoran, veekeskus, spa-teenuste osakond ning ilukeskus.?

Meritoni keti põhiomanik Aleksander Kofkin rõhutab, et rajatav hotell saab kindlasti olema väga peresõbralik. Selleks, et muuta peredele võõras linnas viibimine mugavamaks, on osa tube kavandatud tavalisest suuremana.

Investeering uue hotelli ja veekeskuse tarvis ulatub Kofkini sõnul 200?250 miljoni kroonini (umbes 12,8?16 miljonit eurot). Investeeringu tasuvusajaks on arvestatud 10?12 aastat. Kasumimarginaali ootavad omanikud sama suures ulatuses ? kümme kuni kaksteist protsenti.

Meritoni keti uuele hotellile on Leedus projekteerimisluba väljastatud ning ehitus juba algstaadiumis. Hotelli tuleb 150 topelttuba ning klientide kasutada jääb restoran ning konverentsikeskus.

Riiga on Meriton keti hotell planeeritud päris südalinna ligidale ning ehituslubagi väljastatud. Esialgu oli hoone planeeritud 76 topelttoaga, kuid omanike arvates jääb sellest väheseks, et teha korralikku veepargiga hotelli. Seetõttu on praegu käimas läbirääkimised krundi vahetamiseks suurema ja sobivama vastu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing