ÄL: Uus sideteenuse pakkuja kasutab võrkturundust

17. november 2004, 08:05

Võrkturustuse põhimõttel telefonside teenuseid pakkuv ACN on Eestisse sisenemiseks valmis.

ACNi plaan on Eesti turule jõuliselt siseneda kas järgmise aasta keskel või hiljemalt 2006. aastal. Samuti Lätis ja Leedus, kirjutab Ärileht.

Kuigi ametlikku Ida-Euroopa turule laienemist pole välja öeldud, näitavad kõik märgid, et hiljemalt 2006. aastal on ACN siin kohal. Eelmisel nädala-vahetusel Helsingis rõhutasid ACNi juhid, et Ida-Euroopa on firma lähiaja prioriteet.

Nüüdseks juba üliedukalt 18 riigis töötav ja näiteks Soomes poole aastaga 400 000 kliendi poolehoiu võitnud ning maailma tururekordi loonud telekommunikatsiooni ettevõte ACN toimib võrkturustuse põhimõttel ehk kliente hakkavad ligi meelitama teised kliendid. Lennukas idee leidis äramainimist ka ülimainekas ajakirjas Fortune.

?Pole üüratuid püsikulusid ? pole suuri arveid,? võiks kõlada firma poliitikat kajastav reklaamlause. Eristumiseks saab pidada suurte esinduspindade ja kontoriruumide puudumist. Apelleeritakse inimestevahelistele usaldussuhetele. Firma tugisüsteemi üleval hoidmiseks kuluvad ressursid on miinimumini viidud ning seeläbi alles jääv raha suunatakse otse edasimüüjate taskutesse tagasi.

Rahateenimise võimalus peitub süsteemi kaasatud inimeste kuuarvetelt värbajale määratud protsendis. Mida suurem rühm kasutajaid, seda suuremaks kujuneb ACNi lepingulise esindaja igakuine sissetulek.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing