EPL: Konkurendi sõnul takistavad Sõnajalad nende plaane

17. november 2004, 08:04

Saaremaal Salme vallas soovivad kaks ettevõtet rajada oma tuuleparki: OÜ Beta-Est Holdings ning vendade Andres ja Oleg Sõnajala firma.

Samas väidab esimene, et Sõnajalad takistavad konkureeriva ettevõtte teket piirkonda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tuuleenergia Assotsiatsiooni esimehe ning OÜ Beta-Est Holdingsi juhi Jaan Teppi sõnul on ettevõte juba pikemat aega kavandatud Saaremaal Salme vallas ühemegavatise võimsusega elektrituuliku töölepanekut, mida rahastab osaliselt ka Rootsi riik. Tuulik, mis maksab kokku umbes 16 miljonit krooni, oleks Teppi sõnul juba püsti, kui TV1 endised omanikud vennad Andres ja Oleg Sõnajalg seda projekti ei blokeeriks.

Oleg Sõnajalg ütles oma ettevõtmist kommenteerides, et selle aasta lõpuks on kavas tuulepargis püsti panna neli tuulikut, ülejäänud kahe ehitus jääb järgmise aasta kevadesse.

'Ma ei tahaks sel teemal rääkida. Meil midagi südamel pole,' vastas Sõnajalg küsimusele, miks konkurent süüdistab neid konkurentsi piiramises.

Et kõik kuus Sõnajalgade tuulepargi generaatorit valmis ehitada, seadis Eesti Energia neile tingimuseks 4-megavatise võimsusega trafo väljaehitamise.

'Me küsisime juba varem Eesti Energia käest 4-megavatise trafo, kuid meile oldi nõus andma ainult 3. Nüüd järsku on kuskilt üks juurde antud,' lausus Sõnajalg. Tema sõnul jääks seega nende tuulepargi käsutusse trafo 3 megavatti ning üks megavatt jääks konkurendi tarvis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing