Statoil jagab suitsuvastaseid voldikuid

18. november 2004, 13:27

Tervise arengu instituudiga üle-eestilist suitsuvaba päeva korraldav Statoil jagab homme voldikuid, et lapsevanemaid suitsetamisharjumusele mõtlema panna.

Euroopas sureb tubaka tarbimisega seotud haigustesse iga päev 3400 inimest, teatasid instituut ja Statoil ühises pressiteates. Viimase nelja aasta jooksul pole Lääne-Euroopas 15-18 aastaste seas senisest vähemat suitsetamist märgata, Ida-Euroopa maades suitsetavad noored aga järjest rohkem. Sigareti poole vaatavad nii Eestis kui mujal vähemkindlustatud ühiskonnakihid, noored ning naised.

Suitsuvaba päeva teadvustamiseks tõmbas Statoil täna kõigisse 43 teenindusjaama päevakohased loosungid. Kõik täna Statoili jaamu külastavad kliendid saavad kaasa eelkõige lastevanematele oma teismeliste laste paremaks mõistmiseks ja abistamiseks mõeldud infovoldiku.

Tervise arengu instituudi projektijuhi Kädi Lepa sõnul aitavad voldikud lapsevanemail mõista, et nemad on suitsetamise vältimisel noortele eeskujuks ja toeks.

Eesti Statoili turundusjuhi Hede Kerstin Luik ütles, et Statoil otsustas aidata suitsuvaba päeva läbi viia ühe osana tänavu alanud suuremast ja pikaajalisest lastele ja noortele suunatud projektist, mis toetab terveid eluviise.

Suitsetamist käsitletakse tihti alkoholi- ja narkootikumitarbimisest väiksema pahena, millega võitlemiseks ei jää suurte probleemide kõrval piisavalt aega ega raha, selgitas Luik. Samas näitab statistika, et just tavalise sigaretitõmbamisega alustanud noortel on suurem tõenäosus saada kunagi ka kanepi ja teiste uimastite tarvitajaks.

Suitsetamisvastast päeva tähistatakse rahvusvaheliselt iga aasta novembrikuu kolmandal neljapäeval ja Eestis on see üks osa novembrikuus toimuvast suitsetamisvastasest kampaaniast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing