Statoil varustas tanklad külmakindla diislikütusega

18. november 2004, 11:03

Tänaseks on kõigis Statoili 44 teenindusjaamas ning neljas automaatjaamas saadaval ainult külmakindel talvine diiselkütus D* fortis, teatas kütusemüüja.

Statoil alustas talvise diislikütuse laialivedu tanklatesse juba oktoobri lõpus. Eestis kehtivate normatiivide kohaselt peab talvine diisel olema saadaval alates 1. detsembrist kuni veebruari lõpuni.

?Eesti kütuseturu kvaliteediliidrina on Statoil alati soovinud oma diislikütuste klientidele pakkuda parimat ja ilmastikutingimustele vastavat kütust ning sestap oleme talvediisli laialivedu alustanud igal aastal tunduvalt varem kui seadus seda nõuab,? märkis Eesti Statoili turundusjuht Hede Kerstin Luik.

Madalatel temperatuuridel tekivad diislikütuses parafiinihelbed, kütusefilter ummistub ja auto ei käivitu. Talvine diislikütus on vähendatud parafiinisisaldusega. Külmakindluse tõstmiseks kasutatakse ka fortis-lisandit, mis parandab kütuse voolavust ning takistab parafiinikristallide moodustamist. Kütuselisand fortis hoiab diiselmootori pihustiotsad puhtana, määrib mootorit paremini ja kaitseb kütusepaaki rooste eest. Lisaks hoiab fortis ära kütuse vahutamise.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing