Sündida võib Euroopa suuruselt viies pank

18. november 2004, 14:20

Kui Belgia Dexia SA ja Itaalia Sanpaolo IMI SpA ühinemiskõnelused positiivse lõpuni jõuavad võib varade mahult sündida eurotsooni viies pank.

?Esialgsed kontaktid on loodud,? teatas Belgia suuruselt teine pank Dexia oma pressiteates, andmata ühinemisplaanis üksikasjalikumat informatsiooni, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg. Sanpaolo teatas börsile, et tal on Dexiaga kontakte olnud kuid need on jäänud tavapärase pangapoliitika raamesse.

Peamiselt kohalikule valitsusele raha laenav Dexia on teatanud soovist laiendada oma jaepangandust väljaspool Belgiat. Panga tarbijalaenude divisjoni juht Axel Miller teatas jaanuaris, et pank on huvitatud potentsiaalsetest ühinemistest Itaalias, Prantsusmaal ja Hispaanias. Itaalia suuruselt kolmandal pangal Sanpaolo IMI SpA on kodumaal kokku 3000 kontorit.

Dexia turuväärtus on täna keskpäevase aktsiahinna alusel 18 miljardit ja Sanpaolo väärtus 19,6 miljardit eurot. Võrdluseks Baltimaade suurima panga Hansapanga turuväärtus ulatub 2,7 miljardi euroni.

Belgia ajaleht De Tijd kirjutas täna, et kaks panka peavad läbirääkimisi võimaliku ühinemise arutuseks. ?Sanpaolo saaks kasu Dexia rahvusvahelistest võrgustikust ja Dexia Sanpaolo Itaalia võrgustikust,? ütles Nuovi Investimenti fondivalitseja Giacomo Chiorino.

Dexiale kuulub hetkel juba 60% Itaalias asuvast ning avalikku sektorit rahastavast Dexia Crediop pangast, mis firma 1998. aastal Sanpaololt ära ostis.

Dexia on ühinemisspekulatsiooni peale tõusnud 1,7%, tasemeni 15,85 eurot. Sanpaulo pole oma 10,70 euro tasemelt eriti liikunud.

Euroopas on sel aastal toimunud mitmeid konsolideerumisi.

Hispaania suurim pank Santander Central Hispano SA lõpetas sel kuul 9,4 miljardi dollari (113 miljardi krooni) mahulise Briti kinnisvaralaenuandja Abbey National Plc ülevõtmise. Prantsusmaa suuruselt teine pank BNP Paribas on kulutanud sel aastal 2 miljardit eurot (31 miljardit krooni) kahe USA panga ja Venemaa krediitkaartide ja autolaenudega tegeleva ettevõtte ostmiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing