Kulla hind võib tõusta 450 dollarile untsist

Romet Kreek 19. november 2004, 00:00

Kulla hind tõusis üleeile 16 aasta rekordtasemele, 446,21 dollarile untsist. Eile andis kulla hind natuke järele, kell 16.40 maksis unts kulda maailmaturul 441,65 dollarit.

Analüütikud prognoosivad, et kulla hind võib tõusta 450 dollarile untsist, sest kuld kogub populaarsust USA dollarisse investeerimise alternatiivina.

?Eeldatavasti ollakse läheneval G20 riikide rahandusministrite kohtumisel tolerantsed dollari kukkumise suhtes, mis vallandab uue dollarimüügi laine,? ütles Dresedner Kleinworth Wassersteini analüütik Alexander Zumpfe Bloombergile. ?Seetõttu võib 450 dollari taseme testimine tulla pigem varem kui hiljem.?

USA rahandusminister John Snow on andnud mõista, et ta ei toeta Euroopa rahandusministreid, kes soovivad lepet sekkumaks dollari languse peatamisse.

USA jooksevkonto ja eelarve puudujääk võivad tuleval aastal dollarit edasi kukutada ja seeläbi kulla hinda tõsta.

?Ma ei usu, et sellele traagilisele situatsioonile (defitsiidid ? toim.) on muud lahendust kui lasta dollaril edasi nõrgeneda ja kulla hinnal tõusta,? ütles Alaskal kulda otsiva Galahad Goldi nõukogu juht Ian Watson. Ta prognoosis, et tuleva aasta lõpus maksab unts kulda 550?600 dollarit.

?USA majanduspoliitika on vähendada defitsiiti rohkem dollareid trükkides,? ütles Numis Securitiesi kaevandusaktsiate analüütik John Meyer, kes soovitab osta Peter Hambro Miningu ja Bema Goldi aktsiat. Ta prognoosis, et lähima kümne päeva jooksul ületab kulla hind 450 dollari taseme.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing