EPL: Andmeid võltsinud ärimees jäi kohtus kodakondsuseta

19. november 2004, 07:46

Tallinna ringkonnakohus jättis eile kodakondsuseta ärimees Pavel Gammeri, kes kasutas Eesti passi hankimiseks võltsdokumente.

Aastaid keskkriminaalpolitsei huviorbiidis püsinud ja pettusega hangitud passiga 85 korda välismaal käinud ärimees Gammer pidi eile kohtus tunnistama esmakordselt lüüasaamist, sest septembri alguses oli linnakohus ta valeandmete esitamises õigeks mõistnud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Passist ilma jäänud Gammer väidab, et ta vanaisa sündis 1897. aastal Tallinnas. Kohus leidis siiski, et 1990. aastate alguses Eestisse saabunud Gammeri dokumendid on võltsitud, mistõttu peab Novotek Holdingu finantsjuhina töötav mees maksma 2800 krooni trahvi.

1997. aastal Eesti passi saanud Gammer kasutas seda relvaloa hankimiseks ja relvade ostmiseks. Nüüd ootab meest ilmselt ees ka relvaloa tühistamine.

Gammer on olnud aastaid organiseeritud kuritegevusega võitleva keskkriminaalpolitsei huviorbiidis, sest mees tegeleb Tallinnas kinnisvara kokkuostmisega. Politsei huvitub temast kahtluste tõttu, et Gammer kasutab selleks Venemaalt tulnud teadmata päritolu miljoneid.

Gammeri tuttav on ärinaine Terje Aru. Aru abikaasa Lembitu teadmata kadunuks jäämise järel uuris politsei ühe versioonina ka Gammeri seotust sellega. Ametlikult teda kahtlustatavaks ei tunnistatud.

Tallinna politsei kuulutas teisipäeval tagaotsitavaks Gammeri äripartneri Hubert Hirve, kahtlustades teda aastatetaguses kinnisvarapettuses.

Politsei seostab allilmakuulsusega Hirve ja Gammerit Vene raha pesuga Eestis. Neid seostatakse Tallinna vanalinnas asuvate endise Raeköögiga ja Avenüüga. Samuti kuuluvad nad mitte-ametlikult Pirita teel tegutseva Laferme pubi omanikeringi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing