Homsest alustab säästuoperaator Diil

19. november 2004, 15:03

Homme teeb mobiilsideturul avalöögi säästuoperaator Diil, tuues turule lihtsad ja odavad mobiiliteenused.

Diil pakub homsest liitumise võimalust üle Eesti suuremates kaubanduskeskustes, kuhu on üles seatud liikuvad müügipunktid, seisab pressiteates.

Diili ärijuht Riho Jürvetson ütles, et Diili näol on tegemist säästuoperaatoriga, mis alustab mobiilsideturul tegevust virtuaalsete teenusepakkujate turusegmendis.

?Mobiilsideturg jaguneb järgmisel aastal võrguoperaatorite ja oma võrku mitteomavate teenusepakkujate ? nö säästuoperaatorite vahel. Diil siseneb sellesse uude turuni??i ja soovime seal saavutada turuliidri positsiooni,? lausus Jürvetson. Säästuoperaatorite segmendis teatas esimesena oma turuletulekust novembri alguses Bravocom.

Jürvetsoni sõnul saab selles turusegmendis määravaks eelkõige hind. ?Diili pakkumine on kliendi jaoks täna turul kindlasti parim, sest meie hinnad on odavad,? kommenteeris ta.

Diili eripära on see, et lepingulisel kliendil puudub kuutasu. Lepinguline klient saab 49 kroonise paketihinnaga kaasa 20 minutit kõneaega ning iga lisaminut maksab vaid 2.49. Kõnekaardi stardikomplekt maksab 49 krooni ja sisaldab 32 minutit soodusaja kõneaega. Esmakordselt saab kõnekaardi klient ise soodusaega valida, mis võimaldab soodusajaks sättida just selle aja, mil kõige rohkem räägitakse.

Liitumislepinguid Diili teenuste kasutamiseks saab sõlmida homsest suuremates kaubanduskeskustes paiknevates Diili müügipunktides.

Diili telefoninumbrid algavad numbrikombinatsiooniga 537. Diili teenused keskenduvad lihtsate ja odavate suhtlemisvõimaluste pakkumisele, lähtudes kõige suurema hinnatundlikkusega mobiilsideklientide vajadustest. ?Meie klient saab mobiiltelefoniga teha elementaarseid toiminguid, saata sõnumit, kasutada mobiilparkimise teenust jm, kuid eelkõige pakume võimalust odavalt rääkida,? sõnas Jürvetson. Muid andmeside- ja lisateenuseid Diil ei paku.

Diili säästuoperaatori kontseptsioon on välja töötatud peamiselt põhjamaade kogemusele tuginedes. ?Meie lähiregioonis, sealhulgas Soomes, Rootsis, ka Leedus ja teistes riikides on mobiilsideturg läbi teinud või tegemas sarnast arengut. Oleme analüüsinud sealseid näiteid ja töötanud välja Eesti jaoks sobiva säästuoperaatori kontseptsiooni,? ütles Jürvetson. Säästuoperaator Diil pakub teenuseid EMT võrgu baasil ja tegutseb EMT iseseisva üksusena.

Mobiilsideturul toimub käesoleva aasta lõpus ja järgmisel aastal selge jaotumine, kus teenusepakkujate osas eristub kaks kaalukategooriat: võrguoperaatorid ja säästuoperaatorid. Võrguoperaatorite kategoorias konkureerivad Eestis oma mobiilsidevõrku omavad EMT, Radiolinja ja Tele2, kes panustavad ka edaspidi laiale teenuste valikule ja kliendi igakülgsele teenindamisele. Säästuoperaatorite kategoorias hakkavad turuosa pärast võitlema virtuaalsed teenusepakkujad, kellel puudub oma mobiilivõrk ja kelle peamine äriidee seisneb lihtsate teenuste ning odava kõneaja pakkumises.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing