PM: Arstide uus palgatõus tuleb haigete arvelt

19. november 2004, 07:53

Haiglate liit võitles arstidele palga maksmiseks raha juurde, kuid haigekassa väitel tuleb raha patsientide arvelt.

Arstid on eri põhjustel kritiseerinud haigekassas valmivat kulupõhist hinnamudelit, mille järgi on kavas hakata järgmise aasta algusest tervishoiuteenuste eest haiglatele tasuma ja kus igal raviprotseduuril on kindlaksmääratud hind, kirjutab Postimees.

Vastuseisu põhjuseks oli ka kulumudelisse arvestatud palgakomponendi suurus, kus haigekassa võttis aluseks tervishoiutöötajatega septembris, pärast streigiähvardusi kokku lepitud miinimumtasud.

Ebapiisavaks pidas palgakomponenti ka Eesti Haiglate Liit, mille nõudmistega arvestades saatiski haigekassa eile õhtul arstide erialaseltsidele tutvumiseks järjekordse hinnakirja. Selle järgi tõuseb palgaosa varasema 136 miljoni krooni asemel 264 miljoni krooni võrra. Kolm miljonit arvestati juurde ka seadmete ja aparatuuri amortisatsiooni kulule.

Haigekassa juhatus oli eile Pärnus koolitusel, mistõttu ei õnnestunud neilt küsida, mille arvelt lisaraha leiti.

Haigekassa pressiesindaja Annika Koppeli sõnul tõsteti aga raha ümber tervishoiuteenuste eelarve siseselt. Kogusumma jääb samaks, aga teenusehind tõuseb, mis tähendab, et sama raha eest saab teha vähem operatsioone ja teisi raviprotseduure.

Ühtlasi viitas Koppel, et inimestel tuleb hakata ootama veelgi pikemates ravijärjekordades. Haigekassa tellitud tervishoiuteenustega rahulolu uuringu järgi eelmise aasta kohta häirib inimesi kõige enam just pikk ooteaeg eriarstide vastuvõtule.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing