Rahapuudus ja suur töökoormus pärssis keskkonna kaitsmist

19. november 2004, 15:47

Eelmisel aastal pärssis keskkonna kaitsmist tööde edasilükkumine, mis tulenes rahapuudusest ja eestvedajate suurest töökoormusest.

?Kui tuua välja tegevuste loetelu, mis ei kulgenud kavakohaselt, siis läheks see loetelu väga pikaks,? ütles keskkonnategevuskava ellurakendamise kommentaariks keskkonnaministeeriumi strateegia ja investeeringute osakonna spetsialist Kristiina Kaasik.

Peamiselt takistas eesmärkide saavutamist tööde edasilükkamine, mis omakorda oli tingitud raha puudusest, projekti algatajate ning läbiviijate suurest töökoormusest või sellest, et nad polnud veel alustamiseks valmis.

Tähtaegades jäädi suhteliselt rohkem maha jäätmekäitluses, seda nii jäätmekäitluse arendamises, jäätmetekke ohjeldamises kui ka jäätmete ringlussevõtu ergutamises. Soikusid maastike ja elustike mitmekesisuse säilitamine, keskkonnahoidlike tehnoloogiate arendamine ja tehiskeskkonna inimlikustamine.

Keskkonnaminister Villu Reiljan ütles eile valitsuses, et tervikuna võib keskkonnategevuskava täitmist pidada 2003. aastal rahuldavaks. Hästi sujus keskkonnateadlikkuse tõstmine, õhukvaliteedi parandamine ning sõidukite ja energiatootmise keskkonda ahistava mõju vähendamine. Mullused keskkonnaeesmärgid täideti ka pinnaveekogude ja rannikumere kaitsel ning veekogude ratsionaalses kasutamises.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing