Endised VP Marketi töötajad võitsid töövaidluskomisjonis

Andres Kärssin 24. november 2004, 00:00

Praeguseks 12 VP Marketi endise töötaja avalduse läbi vaadanud Tartumaa töövaidluskomisjoni juhataja Jevgeni Kupri sõnul otsustas komisjon rahuldada osaliselt töötajate taotlused. Sisuliselt tähendab see kohustust maksta töötajatele ära lisatasud õhtuse ja öise töö eest, mis kaasnes Tartu kaupluse avamisega, märkis ta.

Lisaks ületundide tasustamisele tuleb komisjoni otsusega maksta kahele inimesele osaliselt töötasu ning kolmele inimesele korvata kulud, mis kaasnesid töölähetusega Pärnusse.

Kupri lausus, et ei oska öelda töötajate kogunõuet, sest otsuste vormistamine on veel pooleli. Juba valmis otsuste põhjal peaks näiteks Tartu T-Marketi endise juhataja Tessa Kütimets saama ligi 30 000 krooni, teised vähem. Samas laekus Kupri sõnul töövaidluskomisjonile samadelt VP Marketi ekstöötajatelt juurde veel kaks avaldust ? lõpparve ja tööraamatu kinnipidamise eest.

?Asi oli rohkem põhimõttes ? iga leedukas ei tule Eestimaale kargama Eesti seaduste üle. Tõestasime ära, et seadus toimib, mul on hea meel,? ütles Tessa Kütimets. Ta märkis, et kaupluse endised töötajad tahtsid saada tasu ületundide ja pikkade päevade eest..

Tartus esindas VP Marketi ekstöötajaid Concordia advokaadibüroo ning VP Marketit Ernst & Young Baltic. VP Marketil on võimalus kuu aja jookusul kaevata töövaidluskomisjoni otsused edasi kohtusse.

Tallinna ja Harjumaa töövaidluskomisjonid on teinud otsuse viiest laekunud avaldusest nelja puhul. Muu hulgas sai vaidluses õiguse VP Marketi endine personalijuht, kelle katseaeg ettevõttes lõppes segastel asjaoludel.

Harju töövaidluskomisjoni juhataja Thea Rohtla ütles, et nende komisjoni arutada olnud asjast on üks pooleli. Teise avalduse puhul oli tegemist töölepingu lõpetamise vaidlusega ? siin rahuldati töötaja taotlus osaliselt ning ta saab ühe kuu eritasu ning tööraamatu kinnipidamise eest keskmise palga ulatuses hüvitist.

VP Marketi kommentaari kohaselt leidis Tallinna töövaidluskomisjon, et enamik endiste VP Marketi töötajate nõuetest ei ole põhjendatud.

?Osalistelt töötajate nõudeid VP Market siiski rahuldab, ehkki mitmeid kordi väiksemas summas, kui töötajad nõudeid esitasid. Tartu komisjoni otsuste kohta kahjuks täpsemaid andmeid praegu veel anda ei saa, sest otsus jõuab meile alles reedel,? teatas VP Marketi avalike suhete juht Erkki Erilaid.

Erilaid lisas, et VP Market on nüüdseks oma töötasustamise süsteeme muutunud ning tulevikus enam sarnaseid probleeme esineda ei tohiks.

Tänavu kevadel Eestis aktiivselt laienemist alustanud Leedu kaubanduskontsern VP Market avab täna Tallinnas Sõpruse puiesteel oma kümnenda soft-discounter-tüüpi T-Marketi kaupluse. Ettevõte plaanib detsembris avada veel kolm T-Marketit ? Tallinnas Õismäel, Kohtla-Järvel ja Narvas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:54
Otsi:

Ava täpsem otsing