Hulgimüük muutumas logistikateenuseks

ÄP 24. november 2004, 00:00

Kaupmeeste liidu tegevdirektor Marika Merilai rääkis Äripäevale, et on suurenenud jaekettide surve hinna alandamiseks neile hulgifirmadele, kel puudub oma logistika.

Tema sõnul oli näiteks statistikaameti viimatistel andmetel toidukaupadega kauplevate hulgimüüjate kasum hulgiettevõtete üldkasumist ainult 2,3%, seda peamiselt terava konkurentsi tõttu. Ning ettevõtete arv vähenes esimesel poolaastal 59 ettevõtte võrra ehk 12%.

?Hulgimüük on muutumas üha enam logistikateenuseks,? ütles Merilai. Tema sõnul annavad enamiku igapäevasest kaubaliikumisest kolm suurt ? ETK, Kesko ja Smarten. Kaks esimest keskendusid eelmisest aastast oma süsteemi jaekettide varustamisele.

Äripäeva kogutavatest Eesti 500 suurema ettevõtte majandustulemustest nähtub, et suurematel hulgikaupmeestel on hoolimata kartustest läinud sel aastal edukalt.

Selle aasta kolme kvartali tulemuse põhjal ettevõtte kõigi aegade parimat aastat tegeva Kaupmees & Ko juht Margus Press põhjendas edu hulgimüüja suundumisega toitlustussektori varustajaks ning sellega seoses muudetud sortimendiga. ?Väikeseid kliente ei halda tootjad ja maaletoojad hästi,? lisas ta.

Pressi sõnul pole Eestis hulgifirmasid enam palju järele jäänud ? ETK ja Kesko tegelevad oma kettidega, ülejäänud importijad ja tootjad kasutavad suurte logistikafirmade Via 3L ja Smarten teenuseid. Kaupmees & Ko kuulub Via 3Li omanikeringi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing