Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Rootsi ametiühingud tõrjuvad Eesti tööjõudu

24. november 2004, 08:01

Rootsis tööle asunud eestlased olid sunnitud sealt eile lahkuma, sest sealne ametiühing takistas neid tööle palganud firma tegevust.

OÜ Jobbxtra värbamisjuhi Julia Bogarinova sõnul tõid rootslased eestlaste töö takistamise põhjuseks asjaolu, et firmal ei olnud sõlmitud kollektiivlepingut Rootsi ametiühingutega. Leping tooks küll eestlastele mitu korda kõrgema palga, kuid kärbiks ka töö leidmise võimalusi, kirjutab Postimees.

«Me ei saa lubada palkade allalöömist, mis aga juhtub siis, kui siia tulevad tööle eestlased ja töötavad Rootsi kollektiivlepingus kehtestatud palkadest madalama töötasu eest,» põhjendas Rootsi hotellide ja restoranitöötajate ametiühingute esindaja Birgitta Kihlberg Rootsi ajakirjandusele.

«Seda lepingut ei olnud ka meie sealsel eelkäijal Rootsi firmal,» rõhutas Bogarinova, kelle arvates ei ole Eestis registreeritud vaid tööjõudu rentival firmal mõtet Rootsi ametiühinguga lepingut sõlmida. Bogarinova andmetel oli ametiühingu juht hirmutanud Kesk-Rootsi Gesundaberget suusakuurordi mäned?eri ja lubanud äri kinni panna, kui nad ei täida ametiühingute nõudmisi.

Suusakuurordi juhi Göran Hammargreni arvates kasutasid ametiühingud lihtsalt oma suurt mõjuvõimu ära.

Rootsi ametiühing on pöördunud ka nelja teise Rootsi ametiühingu poole palvega kavandatava blokaadiga ühineda. Kohtusse ei ole Jobbxtra veel pöördunud, kuid Bogarinova sõnul võtavad nad kohtutee kindlasti ette.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing