Eesti nooruk riisus Deutsche Banki klientidelt raha

25. november 2004, 08:52

Kohus mõistis üleeile süüdi noormehe, kes oli Deutsche Banki klientidelt välja petnud pangaarvete koode ja omastanud nende raha, kirjutas Eesti Päevaleht.

Suurem kahju jäi veebilehti kujundaval 18-aastasel Andrei Krasovskil siiski tegemata, sest keskkriminaalpolitsei vahistas ta augusti lõpul, vaevalt nädal pärast seda, kui ta oli oma plaani teostama asunud.

Tallinna tehnikaülikooli Mustamäe ühiselamus elukaaslase toas tegutsenud pettur saatis Deutsche Bank AG klientidele panga e-kirjade täpsed koopiad, kus teatas tekkinud turvariskist.

Riski vältimiseks palus ta klientidel klikkida enda koostatud netikülje lingile, mis oli välimuselt identne Deutsche Banki internetilehega, ja sisestada seal uued PIN- ja TAN-koodid.

Saanud teada pettuse õnge läinute pangakoodid, jõudis Krasovski oma variisikute arvetele kanda kokku umbes 80 000 krooni. Kuigi politsei andmeil plaanis noormees teenida vähemalt pool miljonit krooni, läks plaan nurja, sest nooruk vahistati kaks päeva pärast rahaülekandeid.

Kuigi algul keeldusid Krasovski ja ta väidetavad kuriteokaaslased süüd tunnistamast, võttis kuritegeliku skeemi väljamõtleja oktoobris ootamatult kogu süü enda peale.

Põhja ringkonnaprokuröri Kadri Välingu sõnul andis ta kuriteo kavandamise kohta detailseid ütlusi. Prokuröri sõnul kaasosalistele süüdistuse esitamiseks tõendeid ei piisanud.

Teisipäeval mõistiski Tallinna linnakohus juhtunut kahetsenud Krasovskile kokkuleppemenetlusega aasta aega vangistust, millest reaalseks arvati vaid eeluurimisel vahi all veedetud kaks kuud ja kolm päeva.

Deutsce Banki klientidelt välja petetud raha saadakse kohtuotsuse kohaselt tagasi uurimise ajal arestitud arvetelt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing