Barbara uus elu Estonias

Christel Karits 26. november 2004, 00:00

27. novembril alustab Rahvusooperis Estonia oma kolmandat lavaelu Barbara von Tisenhusen. See Eduard Tubina ooper kuulub kindlasti eesti muusikaliteratuuri kullafondi.

?Rahvusooperisse loomingulise juhina tööle tulles oli täiesti loomulik, et üheks minu esimeseks ettepanekuks repertuaari osas oli ?Barbara von Tiesenhuseni? mängukavva võtmine,? tõdeb ooperi muusikaline juht ja dirigent Arvo Volmer, kes peab Tubinat Eesti üheks kõigi aegade suurimaks sümfoonikuks.

Lavastaja Endrik Kerge tunnistab, et selle ooperi juures hindab ta väga suurepärast muusikat. ??Barbarat? lavastades pidasin silmas, et igal ajastul ja igas ühiskonnas on omad tavad ning käitumismallid. Aga alati leidub mõni valge vares, keda mustad varesed kindlasti nokivad. Minu jaoks on kaunis ja uhke tüdruk Barbara see valge vares,? räägib ta. ?Tol ajal, enne Liivi sõda oli Eestimaa jõukas ning õitsev ? peeti uhkeid pidusid ja peamisteks hüvedeks oli süüa, juua, sugu teha. Selles keskkonnas oli Barbaral julgust vastu hakata kõigile ja teatada oma abielust enda valitud noormehega, hoolimata sellest, et too on alamast seisusest. Kuidas sündmused arenevad, sellest jutustabki meie lavalugu,? pajatab Kerge.

Esietendusele on oodata teatrikriitikuid kogu maailmast. Tulla on lubanud ka Eduard Tubina Türgis elav poeg Eino koos abikaasaga.

Seekordne lavastus tuleb välja põneva noorte solistide koosseisuga. Osades on Heli Veskus, Rauno Elp, Mart Madiste, Priit Volmer, Roland Liiv, Urmas Põldma, Mart Laur, Helen Lokuta, Teo Maiste, Jassi Zahharov jpt.

?Barbara von Tisenhuseni? libreto on kirjutanud Aino Kallase jutustuse põhjal Jaan Kross. Lavakujunduse on teinud Liina Pihlak, kostüümid on Eldor Renterilt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:28
Otsi:

Ava täpsem otsing