PM: Eesti on Euroopa Liidu eesotsas alles 2018. aastal

26. november 2004, 08:13

Suure tõenäosusega saab Eesti Euroopa Liidu (EL) eesistujariigiks alles 2018. aastal ning võimalikeks partneriteks oleksid Suurbritannia ja Bulgaaria,

Nii kinnitas Postimehele Brüsseli diplomaat, kes pärineb meiega eesistumisaega jagavast riigist.

Praegu toimuvad eesistumised ühekaupa, kuid ELi põhiseaduse lepingu kohaselt hakkavad grupieesistumised olema kolme riigi kaupa 18 kuu jooksul.

Varem oli kõne all ka Eesti võimalik eesistumine juba 2008. aastal, kuid valitsus leidis, et Eesti ei ole selleks ajaks veel valmis nii suurt kohustust võtma. Seejärel otsustas valitsus, et Eesti eesistumiskord ei tule enne 2013. aastat.

Eesistumisega kaasnevad ka suured kulutused ning hilisem eesistumine annaks Eestile aega end selleks ette valmistada, argumenteeris valitsus.

Esimesena uusliikmeist saab eesistujaks arvatavasti Sloveenia. Ajalehe Financial Times andmetel, mida kinnitasid Postimehele ka diplomaatilised allikad, järgnevad Sloveeniale T?ehhi, Ungari, Poola, Küpros, Leedu, Läti, Malta ja Slovakkia.

Juhul kui ELi Nõukogu kinnitab praeguse kava heaks, saavad Läti partneriteks Itaalia ja Luksemburg ning Leedul tuleks koos töötada Kreeka ja Iirimaaga.


ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing