EAS jagab eksportööridele rekordsummas toetust

29. november 2004, 13:32

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) jagab 23 ekspordiplaanile kokku 20,8 miljoni krooni eest toetust.

Ekspordiplaani programmi teise vooru laekus 1. oktoobriks 31 ekspordiplaani elluviimise taotlust. Neist vastasid programmi nõuetele 25, millest 23 said positiivse otsuse, teatas EAS.

?Positiivsete otsuste maht kokku on 20,8 miljonit krooni, mis on seni suurim summa, millega ekspordiplaani programmi raames on Eesti eksportööre korraga toetatud. Toetatud projektide hulgas leidub enim traditsiooniliselt metalli- ja masinaehituse ning puidu- ja mööblitööstuse ettevõtteid, kasvama on hakanud kõrgtehnoloogia valdkonda kuuluvate projektide osakaal,? lausus tegutsevate ettevõtete divisjoni direktor Tõnu Sepp.

Ekspordiplaani programmi eesmärk on toetada ettevõtjate kasvu ja uute töökohtade loomist, pakkudes ettevõtluseks vajalikku oskusteavet ja aidates ettevõtjaid uute turgude leidmisel. Ekspordiplaani programmi raames finantseeritakse ekspordiplaani koostamise ja elluviimisega kaasnevaid kulusid, võimaldades ettevõtjal areneda ning kiiremini uutele turgudele liikuda.

Taotlejaks võib olla Eestis äriregistrisse kantud äriühing, milles riik või kohalik omavalitsus ei oma üle 25% osalust, ning äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtja. Ekspordiplaani koostamisel toetatakse konsultatsiooniteenuste ostmist plaani koostamiseks. Ekspordiplaani elluviimise puhul toetatakse konsultatsiooniteenuste ostmist ekspordiplaani elluviimiseks, välismessi külastusi ja seal osalemist, välisturgude külastamist, välisturu-uuringute teostamist, sihtturul toimuvatel kontaktüritustel osalemist, sihtturule suunatud turundusürituste korraldamist ning sihtturule suunatud reklaammaterjali valmistamist.

Ekspordiplaani programmi 2004. aasta eelarve on 40 miljonit krooni. Taotletava toetuse finantseerimise piirmäärad on ekspordiplaani koostamiseks maksimaalselt
75 000 Eesti krooni ning ekspordiplaani elluviimiseks maksimaalselt 1 000 000 Eesti krooni.

Ekspordiplaani koostamise taotlusi võetakse vastu jooksvalt, plaanide elluviimise järgmise vooru taotluste esitamise tähtaeg on 1. jaanuar 2005.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing