Spacecom loodab, et kohtumäärus laseb tal rahulikult töötada

29. november 2004, 15:02

Spacecom loodab tänu Tallinna linnakohtu määrusele, mis pani veto Eesti Raudtee poolsetele takistatustele, rahulikult oma tööd jätkata.

Spacecomi juhi Oleg Ossinovski väitel on ilmselge, et Eesti Raudtee provokatsioonid on suunatud soovist rikkuda Spacecomi vedude protsessi.

Luues raudteel kriisiolukorra, püüab Eesti Raudtee Ossinovski hinnangul tõestada, et raudteeseadus, mis tagab infrastruktuurile vaba juurdepääsu, on ebatäiuslik. Kuna oma tegevusega loob Eesti Raudtee olukorra, kus raudteeveod on takistatud, liiklus ei toimi ja terminalid ei saa õigeaegselt kätte tellitud veoseid, võib tekkida mulje, et raudtee demonopoliseerimine ei täida oma eesmärki - efektiivsuse tõusu asemel on see viinud läbilaskevõime kahanemiseni ja transporditeenuse kvaliteedi langusele. Kõige sellega tahab Eesti Raudtee näidata seaduse puudulikkust ja pöördub riigi poole selle muutmise sooviga, avaldas Ossinovski arvamust.

'Kui Spacecom ei leia Eesti Raudtee tegevuse tõttu võimalust vedude jätkamiseks, võib raudteeturu liberaliseerimise unustada. Hea, et ühiskonnas on aru saadud - Eesti Raudtee ei võitle mitte Spacecomi, vaid Eesti riigi ja selle seadustega,' ütles Ossinovski.

'Ainult Eesti Raudtee monopoli piiramine tagab Eesti püsimise konkurentsivõimelisena naaberriikidega,' märkis Ossinovski, kelle sõnul rakendab monopoolne ettevõte tariife, mille puhul on kahe erineva kliendi tonni naftasaaduste veo hinnavahe 30protsendiline.

Eesti Raudtee teatas 15. novembril, et lõpetab erakorraliselt ja ühepoolselt AS-iga Spacecom sõlmitud operaatorlepingu, sest Spacecom võlgnevat Eesti Raudteele üle 20 miljoni krooni. Eesti Raudtee andis Spacecomile veoste lõpetamiseks aega 5. detsembrini.

Spacecomi väitel on tema Eesti Raudteega sõlmitud lepingut täitnud ja pole seadust rikkunud, samuti on Spacecom maksnud raudtee kasutamise eest tähtaegselt ja vastavuses kehtivatele seadustele. Kasutustasu suuruse kindlaksmääramiseks on Spacecomil ja Eesti Raudteel pooleli kohtuvaidlus. Spacecom tasub Eesti Raudtee esitatud arveid kohtuvaidluse ajal osaliselt kahepoolse kokkuleppe alusel, kuna pooled ei suutnud kasutustasus kokkuleppeni jõuda. Kui Eesti Raudtee jätkab Spacecomi tegevuse takistamist, mis toob kaasa kahju nii Spacecomile kui Eesti Raudteele endale, lisandub kohtuvaidluses ka kahjutasunõue, mis võib ulatuda sadadesse miljonitesse kroonidesse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing