Hansapanga aktsial taas hinnarekord

Alvar Jõgeva 30. november 2004, 00:00

Tallinna börsil oli tähelepanu keskpunktis Hansapanga aktsia, mis tegi läbi tugeva tõusu. Väärtpaber sulgus uuel rekordtasemel, 137,69 kroonil.

Päevasiseselt puudutas Hansapanga aktsia hind ka 139,25 krooni taset, kuid sulgemishind jäi veidike madalamaks. Pangaaktsia sulgus 137,69 kroonil, kerkides 2,92 protsenti. Käive oli suhteliselt tagasihoidlik, ulatudes 18,9 miljoni kroonini.

Hinnatõusu põhjuseks oli finantseesmärkide tõstmine reede hommikul. Kui varem oodati 10 protsendi suurust maksude-eelse tegevuskasumi kasvu, siis nüüd kergitati see 15 protsendile. Uudise mõjul on oodata ka, et analüütikud tõstavad kasumiootusi ja seeläbi ka hinnasihte.

Hansapanga aktsia hinnareaktsioon toimus eile, kuigi uudis avaldati juba reedel enne börsi avanemist. Tallinna börsi iseloomustab suhteliselt aeglane reaktsioon, mida kinnitab ka eilne Hansapanga aktsia liikumine. Pikk reageerimisaeg annab aktiivselt börsi jälgivatele investoritele võimaluse teenida aktsia hinna liikumiselt kasumit. Viimasel ajal on hinnareaktsioon tihti hilinenud, mis on pakkunud teenimisvõimalusi.

Tallinna börsil valitses positiivne meeleolu. Põhinimekiri oli valdavalt roheline ehk aktsiate hinnad tõusid. Põhinimekirja ainus langeja oli Baltika aktsia, ülejäänud põhinimekirja aktsiad kerkisid.

Eile majandustulemused avaldanud Saku Õlletehase aktsia ei tekitanud investorites kauplemishuvi, aktsiaga ei sooritatud ühtegi tehingut. Firma majandustulemused olid viletsapoolsed. Saku Õlletehase väärtpaber on investorite portfellis eelkõige dividendiaktsiana. Suuremad liikumised võivad toimuda pärast dividendi suuruse teatamist.

Majandustulemuste avaldamise viimane päev on täna, oodata on veel Kalevi tulemusi.

Kahjuks jäetakse majandustulemuste avaldamine viimaste päevade peale, kuid investorit huvitab eelkõige värske informatsioon firma tegevuse kohta, mitte kaks kuud vanad uudised. Tallinna Kaubamaja ja Viisnurk avaldasid oma majandustulemused pärast börsi sulgumist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:56
Otsi:

Ava täpsem otsing