Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus alustas mentorite pilootprojektiga

30. november 2004, 11:35

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus käivitas alustavate ettevõtjate mentorlusprogrammi, mis on suunatud ettevõtjate jätkusuutlikkuse tõstmisele.

Programmi kaudu viiakse kokku pikaajalist ettevõtluskogemust omavad nõuandjad (mentorid) ja alustavad ettevõtted. Nõustatavate sihtrühmaks on EASilt starditoetust saanud ettevõtted.

Mentorluse võtmerollid on nõustav, abistav, järeleaitav ja sidemeid loov. Projekti kaasatud mentoritel on vähemalt 5-aastane edukas ettevõtlusalane kogemus, teadmised ja kogemused juhtimise, planeerimise, finantseerimise ja turunduse valdkonnast. Mentoritele pakutakse koolitust ning nad saavad kohtuda mentorlusega tegelevate välismaiste organisatsioonidega. Mentoritele ja nõustatavatele korraldatakse infopäevi, koolitusi ja muid ühisüritusi. Mentoritele avaneb võimalus rakendada oma teadmisi ja kogemusi uutes valdkondades, suhelda ettevõtjatega, olla kursis ettevõtluskeskkonna arenguga. Mentorid pakuvad oma teadmisi ja kogemusi nõustatavatele tasuta.

Aasta aega kestva pilootprojekti tulemuseks on 25-30 edukat koostööpaari. Projekti elluviimisel on EASile koostööpartneriteks Tartu Ärinõuandla ning MTÜ Naiskoolituse Keskus. Pilootprojekti raames on korraldustegevusse kaasatud ka Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja Võrumaa Arenguagentuur. Edaspidi tegevust laiendatakse maakondlike arenduskeskuste kaudu üle kogu Eesti.

Tallinnas hotell Olümpia konverentsikeskuses 1. detsembril toimuval ühiskoolitusel osalevad 17 nõustatav-mentor paari. Enamus nõustatavaist on Ida-Virumaalt. Koolitusel räägib Euromanagement Institute juht Marju Unt ettevõtete kasvustrateegiatest. Esimene selline üritus toimus 24. novembril Tartus, kus osales 16 paari.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing