Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

USAst vastandlikud uudised

Alvar Jõgeva 01. detsember 2004, 00:00

USA börsidel algas päev esmaspäevase sulgemistaseme lähedal. Negatiivne uudis oli nafta hinna tõus üle 50 dollari taseme New Yorgi kaubabörsil. Samas oli USA majanduskasv oodatust kiirem, mis oli positiivne uudis.

?Kõrge nafta hind ohustab majanduskasvu,? ütles Ixis Asset Managementi strateeg Roland Lescure Bloombergile. ?Me ei ole näinud veel nafta hinna mõju ettevõtete kasumitele,? lisas Lescure.

USA majandus kasvas kolmandas kvartalis 3,9 protsenti aasta baasil. Analüütikud ootasid keskmiselt 3,7 protsendi suurust majanduskasvu. Teises kvartalis kasvas maailma suurim majandus 3,3 protsenti.

Tarbijate kulutused kasvasid kolmandas kvartalis 5,1 protsenti. Tulemus oli oodatust parem, analüütikud prognoosisid keskmiselt 4,7protsendist kasvu.

Tõusjate hulgas oli maailma suurima ravimitootja Pfizeri aktsia, mis kerkis uue kolesterooliravimi arendamise tõttu. Firma senise kolesteroolialandaja Lipitori patent lõpeb 2010. aastal. Pfizer loodab enne patendi lõppemist tulla turule uue ravimiga. Firma aktsia hind kerkis börsipäeva alguses protsendi võrra.

Farmaatsiasektori aktsiad pakuvad huvi, sest nende hinnad on turu keskmisest madalamad. Samas on ravimitootjaid varem hinnatud 20 protsenti kõrgemalt. Farmaatsiatehaste aktsiate puhul on tegemist kaitsva investeeringuga, sest ravimifirmad suudavad ka majanduslanguse üsna valutult üle elada. Investeeringut soosib rahvastiku üldine vananemine. Farmaatsiasektori languse vallandas Merck, mille Vioxxi-nimeline ravim põhjustab südameprobleeme ja korjati seetõttu müügilt ära. Investorid kardavad, et ka teistel firmadel võib probleemseid ravimeid olla.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:56
Otsi:

Ava täpsem otsing