Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Edelaraudtee nõuab kümneaastast lepingut

01. detsember 2004, 08:04

Edelaraudtee loodab tuleval aastal riigiga sõlmida pikaajalise lepingu, mis lubaks mõelda näiteks uute rongide ostmisele.

Tuleval aastal saab rongifirma riigilt Tartu, Valga ja Narva suunal sõitmiseks 54 miljonit krooni, mis on sama palju kui tänavu, kirjutab Postimees.

Tõusnud kulud kaetakse paarikümne protsendini küündiva piletihinna tõusu ja sisemiste reservide arvelt, ütles firma juht Henn Ruubel. Osa rongiliinide asendamist bussidega firma esialgu ei planeeri.

Ruubeli kinnitusel leppis firma toetuse senisele tasemele jäämisega seetõttu, et tuleva aasta lõpuks loodetakse sõlmida pikaajaline leping, mis kätkeks endas ka Pärnu ja Viljandi suunal sõitmist. Neile liinidele on Riigikogu otsusega dotatsioonid kinnitatud 2009. aastani ning 2005. aastal on see 81 miljonit krooni.

«Ideaalvariandis võiks uue lepingu pikkus olla kaheksa kuni kümme aastat, viie aastaga ei tahaks küll leppida,» kinnitas ta. Kaheksa-aastast lepingut tahaks firma näiteks seetõttu, et siis oleks võimalik pankadelt saada laenuraha uute rongide ostmiseks, mis eeldab aga teatud garantiide olemasolu.

Kümneaastasele liinilepingule paneb firmat mõtlema ka tõsiasi, et mitu maakonda otsib oma bussiliinide operaatoreid just selliseks tähtajaks. «Ega meie tahaks ka kehvemad olla kui näiteks Põlvamaa bussivedajad,» lausus Ruubel.

Pikaajaline leping võiks endas hõlmata kõiki rongifirma teenindatavaid liine ning Ruubeli hinnangul on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium selleks valmis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing