Uus-Meremaa börs ajaloo kõrgtasemel

Romet Kreek 02. detsember 2004, 00:00

Uus-Meremaa aktsiaturg tõusis eile kõigi aegade kõrgeimale tasemele.

Uus-Meremaa aktsiaindeks NZSX 50 tõusis eile päeva sees esmakordselt üle 3000 punkti. Päeva lõpuks andis indeks natuke järele, sulgudes 2998,87 punktil.

Indeks on aasta algusest kerkinud 22 protsenti. Tõusu üheks veduriks on telekomiaktsia, mis annab viiendiku indeksi turuväärtusest.

Uus-Meremaa aktsiaturgu veab tugev majanduskasv, mis teises kvartalis oli nelja aasta kiireim ehk 5,7 protsenti. Analüütikud ootavad, et riigi keskpanga tehtud kuus intressitõstmist aeglustavad majanduskasvu 2,8 protsendile.

?Uus-Meremaa aktsiad hakkavad näima kallitena,? ütles riigi suurima fondihaldusfirma AMP Capital Investorsi investeerimisjuht Tore Hayward Bloombergile.

NZSE 50 aktsiate keskmine hinna-kasumi suhe on 28,4, võrreldes Austraalia S&P/ASX 200 27ga. Uus-Meremaa aktsiad pakuvad head dividenditootlust ? keskmiselt 6,6 protsenti.

Tugeva tõusu on teinud ehitusbuumi nautiva riigi suurima ehitusmaterjalide tootja Fletcher Buildingu aktsia, mille hind on kerkinud 47 protsenti.

Osa investoreid hoolib enam aktsiatest, mis ei sõltu nii palju koduturust. Nad kardavad, et toorainekulude kasv ja suuremad palgad kipuvad marginaale kahandama. Uus-Meremaa tööpuudus kukkus III kvartalis 18 aasta madalaimale tasemele, küündides 3,8 protsendini.

?Meile meeldivad sellised ärid nagu riigi suurim lennujaam Auckland Airport ja meditsiiniseadmete tootja Fischer & Paykel Healthcare, mis sõltuvad vähem kohalikust majandusest,? ütles Alliance Capital Managementi fondijuht Andrew Bascand.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing