Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Majaomanike liidud on Riigikohtu otsusega rahul

02. detsember 2004, 15:53

Majaomanike Ühenduste Liit ning Maa- ja Majaomanike Liit tervitasi Riigikohtu tänast otsust, mis kinnitas üüri piirimäärade kaotamise seaduslikkust.

'Eesti Maa- ja Majaomanike Liit ja Eesti Majaomanike Ühenduste Liit on olnud ka algselt seisukohal, et niinimetatud sundüürnike staatus peab kaduma,' öeldakse avalduses. 'Sundüürnike staatus on viivitanud paljudel juhtudel õigusjärgsetele omanikele vara tagastamist ning majaomanike vähene sissetulek on neil takistanud üle kümnekonna aasta oma omandi heakorrastamist ja investeeringute tegemist.'

Maa- ja Majaomanike Liidu juhatuse esimees Aare Pällin juhtis ühtaegu üürnike ja majaomanike tähelepanu vajadusele sõlmida uued võlaõigusseadusele vastavad üürilepingud.

Pällini arvates toob üüri piirmäärade kaotamine endaga kaasa maksimaalselt 20-30protsendilise üüri tõusu.

'Tartus ja Pärnus kaotati üüri piirimäärad juba varemkaotatud ning mingeid kataklüsme sellega seoses ei kaasnenud,' sõnas Pällin. 'Kõrgem üür võimaldab ka majaomanikel paremini neile kuuluvat kinnisvara hooldada.'

Pällin viitas seejuures mitmele juhtumile, kus seni kehtinud üüri piirmäärad on majaomanikel takistanud pangalaenu saada.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing