Aktsiaturud ei oska suunda võtta

Tõnis Oja 10. detsember 2004, 00:00

Aktsiaturud on muutunud viimastel päevadel närviliseks, toimuvad suured hinnaliikumised, mis teevad meelehead spekulantidele. Kolmapäeval Ühendriikide aktsiaturud kerkisid, sest dollari kursi tõus leevendas lõpuks kartust, et välisinvestorid hoiavad maailma juhtivast aktsiaturust eemale.

?Dollari tugevnemine tõlgiti usalduse suureks taastumiseks Ameerika finantsvarade suhtes,? kommenteeris aktsiate tõusu uudisteagentuurile Bloomberg Trevor Stewart Burton & Jacobseni fondijuht Alan Kral.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 0,51 protsendi võrra 10 494,23 punktini, Nasdaqi koondindeks tõusis samavõrra 2126,11 punktini. Dollari kurss kerkis eile jeeni suhtes kolme nädala kõrgeimale tasemele ning rallis ka euro suhtes. Aktsiahindade tõusu ei suutnud pärssida isegi nafta hinna tõus.

Eriti suure hooga krabati ravimifirmade aktsiaid. USA suuruselt teine ravimitootja Mercki aktsia hind kerkis 2,87 protsendi võrra 28,69 dollarini pärast seda, kui ettevõte teatas, et järgmise aasta kasum on 2,42 kuni 2,52 dollarit aktsia kohta, mis on tunduvalt kõrgem, kui analüütikud olid varem prognoosinud.

Kompanii kinnitas ka selle kvartali kasumiprognoosi ehkki valuvaigisti Vioxxi müügilt kõrvaldamine septembris läks neile maksma 750 miljonit dollarit (8,8 miljardit krooni). Mercki aktsia hind on selles kvartalis langenud 13 protsendi võrra, olles Dow Jonesi tööstuskeskmise komponentide hulgas kõige kehvem aktsia.

Eile õhtul esimese kauplemistunni järel olid turud aga sügavas miinuses, põhjuseks peamiselt tehnoloogiasektor ja kehvad tööjõuturu näitajad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:58
Otsi:

Ava täpsem otsing