Kiirabi jätkab tööd ka uuel aastal

13. detsember 2004, 16:54

Tänavu 23. septembril allakirjutatud tervishoiutöötajate palgakokkulepe täitmiseks vaja minev summa on 2005. aasta eelarves planeeritud.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mandi sõnul lepiti eelmisel nädalal toimunud kohtumisel kiirabi teenuseosutajatega kokku, et 2005.a. esimese kvartali rahastamine katab tervishoiutöötajate palgakokkuleppe ja tegevuskulud 2004.a. tasemel. Uue aasta esimeste kuude jooksul arutatakse läbi ka kiirabi kulupõhine hinnamudel ja õdede-ja arstibrigaadide optimaalne suhe 90 brigaadi seas.

Tervishoiutöötajate palgakokkulepe ning tegevuste täitmiseks on 2005. aasta kiirabi eelarve 202 miljonit krooni. Eelarvest 147 milj. krooni on planeeritud personalikuludele, 55 miljonit krooni transpordikuludeks, ravimitele ja meditsiinilistele vahenditele ning majanduskuludeks.

Sotsiaalministeerium on seisukohal, et Eesti Vabariigis osutavad kiirabiteenust meditsiinilise haridusega kiirabitöötajad. Kiirabi teenus on ambulatoorne tervishoiuteenus eluohtliku haigestumise, vigastuse või mürgituse esmaseks diagnoosimiseks ja raviks ning vajaduse korral abivajaja transpordiks haiglasse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing