Uuest Euroopast 2004. aastal 39 börsi uustulnukat

13. detsember 2004, 12:04

Finantsuudisteagentuur Bloomberg andmeil on 2004. aastal läinud riikidest, mis kevadel Euroopa Liitu astusid, börsile 39 ettevõtet.

Kümne Euroopa Liidu uustulnuka börsidele on läinud suurematest tegijatest Poola suurim pank PKO Bank Polski SA (aktsiaemissioonimaht 28 miljardit krooni) ja Ungari PVC plastiku tootja Borsodchem.

Kokku on Ida-Euroopa börsidel müüdud sel aastal aktsiate avalike emissioonide käigus väärtpaberid 5,9 miljardi dollari (70 miljardi krooni) eest ehk ligi kolm korda enam kui aasta eest. Uusi börsifirmasid on tulnud regioonis aktsiaturule aga ligi viis korda enam kui 2003. aastal.

?Fondijuhid on Ida-Euroopa kasvu jälgimiseks rohkem ette valmistunud,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg investeerimispanga Credit Suisse First Boston aktsiaemissioonide garant George Pavey. ?Nendel turgudel läheb hästi, samas kui Lääne-Euroopa aktsiad on liialt kõrgelt hinnatud,? lisas Pavey.

Lääne-Euroopa firmad on sel aastal müünud aktsiaid Bloombergi andmeil 125 miljardi dollari eest. Vahe Ida- ja Lääne Euroopa vahel võib aga vähenda kui uute liitujate kasv jätkab ülejäänud Euroopa Liidu majanduskasvu ületamist.

2005. aastal on oodata Ida-Euroopas börsile Poola suurimat kindlustusseltsi PZU SA ja riigi kontrolli all olevat gaaskompaniid Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Viimase aktsiate avaliku emissiooni maht võib ulatuda 440 mln dollarini (5,2 miljardi kroonini).

Venemaal on Bloombergi andmeil sel aastal korraldatud 276,4 miljoni dollari (3,3 miljardi krooni) eest aktsiate avalike esmaemissioone. Viimaste hulgas on börsile tulnud kinnisvarafirma OAO Open Investments ja supermarkett OAO Seventh Continent"s.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing