Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Viies Prisma tuleb Lasnamäele

Andres Kärssin 15. detsember 2004, 00:00

Järgmise aasta jõuludeks Laagna ja Mustakivi tee ristmiku kõrvale valmiva 10 000 m2 suuruse Mustakivi Prisma maksumus ulatub 100 miljoni kroonini. Uus Prisma kerkib mõnesaja meetri kaugusele Lasnamäe Centrumist, mille ankurrentnikuks on Kesko Citymarket. Uue Prisma ehitab Merko Ehitus.

?Kui vaadata Lasnamäe piirkonda, siis on selgelt näha, et jaekaubandus pole seal nii hästi arenenud,? SOK kontserni Baltimaade juhataja Arttu Laine. Tema sõnul näitavad kõik märgid, muu hulgas leiva kõrge hind, et Citymarketil läheb seal hästi. Kui Sikupilli Prisma katab ära Lasnamäe ühe poole, siis Mustakivi Prismale loodetakse lisaks piirkonna rahvale ostjaid lisaks Piritalt, Muugalt ja Viimsist.

?Võrreldes Haaberstiga on Lasnamäel mõlemad üksused omavahel rohkem tasakaalus,? hindas Laine tekkivat seisu kahe konkureeriva hüpermarketi vahel. Ta lisas, et loodab kaubandusele kasu ka piirkonda ehitatavatest ajaveetmiskohtadest ? näiteks on arendaja lubanud sinna rajada lätlaste Lido sarnase restorani.

Äripäeval ei õnnestunud eile enne lehe trükki minekut Kesko esindajaid kommentaariks tabada.

Prisma kett avas esimesed kauplused Eestis 2000. aastal, kui valmisid Sikupilli ning Rocca al Mare Prisma. 2002. aastal avas Prisma hüpermarketid Mustamäel ning Kristiine kaubanduskeskuses.

Prisma on Tallinna jaekaubandusturu liider, omades umbes 20protsendist turuosa. Tänavuseks aastaks prognoosib Prisma kett 1,4 miljardi krooni suurust käivet. Eelmisel aastal ületas nelja Prisma käive kokku miljardi krooni piiri ning kahjum oli ligi 9 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:58
Otsi:

Ava täpsem otsing