Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Osad Tartu toitlustuskohad saavad linna toel Wi-Fi

Liis Kängsepp 15. detsember 2004, 17:21

Tartu linnavalitsus sõlmib lepingud kaheksa toitlustuskohaga, et need pakuksid vähemalt kolm aastat oma klientidele tasuta traadita interneti võimalust.

'Tartu on Eesti esimene linn, kus linnavalitsus süsteemselt toetab interneti tasuta kasutamist linlaste seas,' ütles MTÜ Wi-Fi.ee juhataja Veljo Haamer. Ta lisas, et esimese kohana paigaldatakse WiFi-võrk homme Londoni hotelli restoranisse Entri ja järgemööda ka ülejäänud seitsmesse kohta.

Traadita interneti paigaldamiseks on nõusoleku andnud Pool Kuus (aadress Rüütli 1), Crepp (Rüütli 16), Entri (Rüütli 9), Taverna (Raeplats 20), Werner (Ülikooli 9), Püssirohukelder (Lossi 28), Rasputin (Ülikooli 10) ja Ülikooli Kohvik (Ülikooli 20).

'Ärgitades ettevõtjaid pakkuma tasuta traadita internetti, saab linn kiiresti ja soodsalt luua kesklinna interneti kasutamise võimaluse,' ütles idee autoriks olnud abilinnapea Sven Illing. 'Enne läbirääkimisi pidasid toitlustuskohtade omanikud süsteemi ülespanekut kalliks ja kartsid, et koos tasuta WiFi-ga tuleb neile kliente, kes ei telli midagi. Minu arust ettevõtjad ainult võidavad tasuta internetiühenduse pakkumisega, sest see on mugav lisateenus. Samuti võib WiFi olla kasulik täiendus ärilõunale,' lisas Illing.

Projektiga liitunud Werneri juhataja Aivar Narussoni sõnul on internetiühendus tänaseks muutunud enesestmõistetavaks ning inimesed tahavad ligipääsu infole igal ajahetkel, olgu reisides või kohvikus istudes.

Kokkuleppe kohaselt maksab linn kinni WiFi ühenduseks vajalikud seadmed, nende paigaldamise ja hoolduse ning annab ka WiFi leviala sildi ja 100 traadita interneti kasutamist selgitavat infolehte. Vastutasuks peab ettevõtja pakkuma oma klientidele tasuta traadita internetiühendust kolme aasta jooksul ja võimaldama klientidel kasutada vähemalt ühte elektripistikut sülearvutite tarbeks.

Lepingu kolmas osapool, MTÜ Wi-Fi.ee vastutab seadmete paigaldamise, leviala kontrolli ja garantii eest.

Linnavalitsus eraldas selle aasta lisaeelarvega 60 000 krooni tasuta traadita interneti soodustamiseks avalikes kohtades. Teenusepakkuja leidmiseks korraldati hange, kuhu laekunud kolmest pakkumisest soodsaim oli Wi-Fi.ee oma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing