Neljapäev 19. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Bussijuhid ähvardavad veebruaris streikida

15. detsember 2004, 08:11

Bussijuhtide ja transpordifirmade palgaläbirääkimiste ebaõnnestumine ähvardab tuleva aasta veebruaris halvata suure osa Eesti majandusest.

Bussijuhtide ametiühingu juhi Peep Petersoni sõnul püüavad nad tööandjatega kokkuleppele jõuda riikliku lepitaja vahendusel, ent kui sellest tulu ei tõuse, ollakse valmis ka tähtajatuks streigiks, kirjutab Postimees.

«Lepitaja juurde läheme uue aasta alguses ja seal võiks minna kuni poolteist kuud,» rääkis ta. «Kui see tulemust ei anna, siis oleme valmis veebruaris streigiga alustama.»

Praegu on ametiühingud kindlameelsed, kinnitades, et bussijuhtide minimaalse tunnitasu tõus 20 kroonini neid ei rahulda. Ise on nad teinud ettepaneku, et miinimumtunnitasu (praegu 17 krooni 25 senti) võiks tõusta 39 krooni 10 sendini.

Läbirääkimisi peavad ametiühingud Eesti Autoettevõtete Liiduga (EAEL). Läbirääkimiste tulemus mõjutab ka neid bussifirmasid, mis liitu ei kuulu. Nii jäävad streigi korral tõenäoliselt seisma näiteks Harjumaa Liinide ja Taisto bussid, kuigi kumbki firma EAELi ei kuulu.

Bussifirmade omanikud ei taha aga suurest palgatõusust midagi kuulda.

«Ühelgi läbirääkimisel ei ole varem nii palju variante pakutud kui seekord, kuid ametiühingud ei taha seda kuulda võtta,» kinnitas EAELi direktor Villem Tori.

Ta põhjendas ettevõtete jäikust kütuse kallinemise ja teiste kulude kasvuga. Samas ei ole firmad saanud märgatavalt ka piletihindu tõsta ja riigi dotatsioon ei ole kasvanud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing