Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Poola suurim kindlustusfirma tuleb börsile 2005. aasta juunis

16. detsember 2004, 10:37

Poola korraldab riigi suurima kindlustuskompanii PZU aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) järgmise aasta juunis, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Lisaks lõpetab riik vaidluse PZU ühe suuromaniku Hollandi kindlusfirma Eurekoga.
?Valitsus otsustas, et rahandusministeerium teeb Eurekoga sõlmitud lepingu ümber,? ütles Poola rahandusminister Jacek Socha.

Poola valitsus vähendab oma 55 protsendist osalust kindlustuskontsernis rohkem kui varem planeeritud ehk 20 protsendini.
Vastutasuks saab 1999 aastal PZUs 21% osaluse saanud Eureko valitsuselt juurde osta vaid 5% kindluskontserni aktsiatest (varasem kokkulepe 21%).

?Me oleme kompromissiga väga rahul,? ütles Eureko esindaja Lorrie Morgan. ?Meie eesmärk on olnud, et PZU saaks börsil noteeritud. Leping on väga hea uudis.?
Hollandi kindlustuskontsern omab koos oma partneriga Bank Millennium SA hetkel 31% PZU aktsiatest.

Valitsuse plaani kohaselt ostab Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) riigilt 5% PZU aktsiatest ja jääb kuni viieks aastaks ettevõte aktsionäriks.

?Ma olen kindel, et see on hea lahendus PZU jaoks, kuid eriti just Poola riigile, mis lõpetab kaua kestnud vaidluse ja korraldab aktsiate avaliku emissiooni,? ütles Socha.

Möödunud nädalal esitas Poola riigile kaheksa firmat avalduse PZU aktsiamüügi nõustamiseks. Poola rahandusministeerium valib sealt välja kuus nõustajat ning teeb oma lõpliku valiku 3. jaanuaril.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing