Eesti Raudtee sõlmis ametühinguga kollektiivlepingu

17. detsember 2004, 17:45

Eesti Raudtee sõlmis suurima raudteelaste ametiühinguga kolmeaastase kollektiivlepingu, mis tõstab raudteelaste palka keskmiselt 9%.

Eesti Raudtee teatas, et sõlmis Eesti Raudteelaste Ametiühinguga lepingu, mille kohaselt tõuseb selle ametühingu liikmetest raudteelaste palk järgmisel aastal keskmiselt 9 protsenti, millele lisandub palgakasv ka tarbijahinnaindeksi kasvust.

Riivo Sinijärve, Eesti Raudtee tegevdirektori asetäitja, sõnul õnnestus kokkulepe sõlmida tänu mõlema poole järeleandmistele. ?See on suur saavutus,' ütles Sinijärv.

Mullu tõusis vedurimeeste palk 15% võrra. Nii 2006. kui ka 2007. aastal tõuseb ametühingu liikmete palk 4 protsenti ning tarbijahinnaindeksi kasvu võrra.

Eesti Raudteelaste Ametiühingu juhi Jolan ?evtsov ütles: 'Oluline on, et lepiti kokku kollektiivlepingu laiendamine vabatahtlikkuse printsiibil ka mitteliikmetele, juhul kui töötaja selleks soovi avaldab ning on nõus tasuma solidaarsustasu, mida kasutatakse kollektiivlepingu tingimuste täitmiseks,' ütles ?evtsov.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing