PM: Res Publica kangutab haigekassa juhti Danilovit

17. detsember 2004, 08:06

Haigekassa nõukogu otsustas, et arstide palgatõusuks vajalik 365 miljonit krooni tuleb lisada praegustele terviseteenuste hindadele.

See sunnib haigekassa juhatust leidma üksi lahendust arstide rahapuudusele.

Haigekassa nõukogu lükkas eile edasi väikehaiglatele lisaraha tuua tõotanud tervishoiuteenuste kulupõhise hinnakirja. Asjade sellisest käigust pigem võitnud suurhaiglad näevad kulupõhise hinnakirja edasilükkamises praegu ainsat lahendust, kirjutab Postimees.

Sotsiaalministri koduerakonna Res Publica parlamendifraktsioon süüdistab segaduses haigekassa juhatust ja selle esimeest Hannes Danilovit. Nädal enne nõukogu istungit tegid nad sotsiaalminister Marko Pomerantsile ettepaneku haigekassa juhatuse ametist vabastamiseks.

Res Publica saadikud süüdistavad Danilovit valeandmete esitamises. Nende väitel tekkisidki valeandmeist vaidlused palgakokkuleppeks lubatud summade ja kulupõhiste hindade üle.

Res Publicasse kuuluva Riigikogu saadiku ja arstide liidu esimehe Andres Korgi väitel näitas haigekassa juhatus üles hämmastavat suutmatust: «Palgaleppe allkirjastamisest on möödas kolm kuud ja selle ajaga oleks iga raamatupidaja suutnud koostada hinnakirja, mis oleks taganud leppe täitmise.»

Pomerantsi sõnul nõukogu eile siiski Danilovi väljavahetamist ei arutanud. «Seda, kas ja milliseid vigu juhatus tegi ja mis on nende hind, arutame viimases järjekorras, kõigepealt on vaja täita tervishoiutöötajatega sõlmitud palgakokkulepe,» lausus ta.

Danilov ise ütles, et tema valeandmeid esitanud ei ole. Tema kinnitusel oli palgaleppe täitmiseks vajalik raha ka uues kulupõhises hinnakirjas olemas.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing