Reede 20. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pilv: puudub ülevaade offshore-ettevõtteid vahendavatest advokaatidest

17. detsember 2004, 17:35

Eesti Advokatuuri esimehe Aivar Pilve sõnul puudub advokatuuril ülevaade, kui paljud advokaadibürood offshore-ettevõtete vahendamisega tegelevad.

Pilve sõnul saavad kõik advokaadibürood offshore-ettevõtete ostuks ja edasimüügiks pakkumisi otse tootjailt, kuid nii tal isiklikult kui ka advokatuuril puudub ülevaade, kui paljud advokaadid offshore-ettevõtete vahendamise ja haldamisega tegelevad.

'Mis iseenesest ei tähenda, et seda ei toimu,' lausus Pilv. 'Ma ei oska nimetada ühtegi advokaati ega advokaadibürood, kes offshore-ettevõtete müügiga tegeleks, kuid rõhutan, et tegu on seadusliku tegevusega.'

Offshore"ide kasutamine on Pilve hinnangul aga märkimisväärselt vähenenud, kuna tänast Eesti maksukliimat arvestades pole neid võimalik nii laialt kasutada kui 7-8 aastat tagasi.

'See on iga advokaadi valik, mida ta kliendile müüb,' lisas Pilv. Selle juures peaks advokaat oma kliente hoiatama ka ohtude eest. 'Kui advokaat on võtnud riski, võib ta paratamatult sattuda löögi alla ja peab ise maksud tasuma,' kirjeldas ta olukorda, kus maksudest kõrvale hoidnud kliendid kasutavad enda kaitseks tehinguid sooritanud advokaadi vaikimiskohustust.

Tänane Äripäev kirjutas, et kunagiste offshore-müüjate turu on üle võtnud advokaadid ja audiitorid, kes pakuvad ettevõtetele maksuvabasid firmasid koos uute toimivate skeemidega (loe <#siit=http://www.aripaev.ee/2770/uud_uudidx_277005.html>).

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing