Euroopa Liidu Infokeskus lõpetab Tallinnas tegevuse

20. detsember 2004, 12:52

Täna sulgeb uksed pärast viit tegevusaastat Tallinnas Roosikrantsi 17 asuv Euroopa Liidu Infokeskus.

?Sulgemise põhjuseks on detsembris lõppev Euroopa Liidu rahastatud liitumiseelne informatsiooni ja kommunikatsiooni programm,? ütles Euroopa Liidu Infokeskuse juhataja Alice Laas.

Euroopa Liidu Infokeskuse asutas Euroopa Komisjoni Delegatsioon Eestis 2000. aasta jaanuaris Phare abiprogrammi raames. Infokeskuse tegevuse eesmärgiks oli Eesti elanike Euroopa Liidu alane teavitamine.

?Eesti on nüüd Euroopa Liidu täisliige ja see on ennekõike Eesti valitsuse ning poliitikute ülesanne, selgitada Eesti Euroopa Liidu liikmesriigiks olemise eesmärke ja mõjusid,? ütles Euroopa Komisjoni Esinduse pressiametnik Pille Vaher.

Tema kinnitusel ei jää Eesti rahvas Euroopa Liidu teabeta. ?Lihtsalt kahe paralleelselt tegutsenud Euroopa Liidu Infokeskuse asemele jääb üks, mis asub Tallinnas Rahvusraamatukogus,? ütles ta. Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu Infokeskusele antakse üle ka kõik Roosikrantsi tänava Euroopa Liidu Infokeskuse teabekandjad.

Järgmisel aastal jätkavad tööd Eesti eelarvest rahastatud Euroopa Liidu infopunktid ja teabekorraldajad kõigis maakondades. Lisaks on praegu Euroopa Komisjoni ja Eesti Riigikantselei koostöös ette valmistamisel hange uue Europe Direct infopunktide loomiseks. Tegemist on Euroopa Liidu teavet pakkuva võrgustikuga, mis käivitub kõigis 25 Euroopa Liidu liikmesriigis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing