Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Tallinna teed nõuavad vähemalt 600 miljonit

21. detsember 2004, 07:59

Et investeeringute maht ületaks teede lagunemise tempot, peaks linn tee-ehitusfirmade hinnangul igal aastal töödeks eraldama vähemalt 600 miljonit krooni.

?Tegelikult pole 400 miljonit nii suur summa, kui välja paistab. Ma arvan, et isegi 600 miljonit krooni aastas on vähe. Vahepeal tuleks teha üks suurem spurt,? leidis ASi Teede REV-2 ehitusdirektor Mati Kõpper.

Praegu eraldatava raha puhul tekib Kõpperi sõnul igal aastal väike mahajäämus ? teed lihtsalt lagunevad kiiremini, kui neid suudetakse remontida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Konkurents tee-ehituses on terav. Seda enam, et järgmisel aastal suunab linn selleks üle kahe korra enam raha kui tänavu, mil investeeringusumma küündib 173 miljoni kroonini.

Tallinna abilinnapea Peep Aaviksoo tõdes, et 395 miljonit krooni (järgmise aasta tee-ehituse täpne summa ? toim) on samas ka suuremaid summasid, mida linn nimetatud valdkonna peale kulutab. ?See kipub minema ülemise tipu lähedale.?

Juba kahele ? Tondi tänava ja Kadaka puiestee objektile (vastavalt siis Linnu tee ? Tammsaare tee ning Rohula ? Õitse tänava lõigud) ? on hanked välja kuulutatud. Lisaks on pooleli Smuuli tee projekt. Lähiajal kuulutatakse hanked välja veel neljale objektile, kus on olemas projektdokumentatsioon (Merivälja ? Randvere ristmik, Gonsiori ? Vilmsi ristmik, Kunstimuuseumi parkla ja Merivälja kanaliseeritavate tänavate taastamistöödele ? toim.).

?Eesmärk on leida töövõtjad hiljemalt märtsi alguseks, et alustada töödega kohe, kui ilmastik võimaldab,? selgitas Aaviksoo.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing