PM: Eestlane kulutab jõulukingile 120 krooni

21. detsember 2004, 08:01

Keskmiselt kulutab eestlane tänavu jõulukingile 120 krooni.

Kõigi jõulukinkide peale kulutab keskmine eestlane tänavu 845 krooni, mis on mullusega võrreldes viiendiku võrra enam. Vastava uuringu teinud TSN Emori Balti regiooni arendusjuhi Margo Veskimäe sõnul tuleb kasv eelkõige väiksema ostujõuga inimeste arvel, kirjutab Postimees.

«Jõukamate inimeste kingiraha suurus eriti ei muutu, keskmist tõstavad just väiksema sissetulekuga inimesed, kelle võimalused on paranenud,» kinnitas ta.

Peredes, kus ühe liikme kohta on kuuteenistus üle 5000 krooni, kulub kinkidele inimese kohta keskmiselt 1240 krooni. Perekondades, kus ühe liikme sissetulek on alla 2000 krooni, kulub 710 krooni.

Eesti kaupmeestel ei maksa siiski loota, et nemad oma tänavusi jõulumüüke viiendiku võrra kasvatada saavad. «Tõenäoliselt jääb kasv sarnaseks Eesti jaemüügi kogukasvuga, mis on 14 protsendi ringis,» ütles Selverite keti juht Ain Taube.

Taube hinnangul peaks nende keti aastane müügikasv ja seeläbi ka pühadeaegne läbimüük Eesti keskmisest kõrgem tulema. «Praegu on see paarikümne protsendi kandis ning kuigi selle sisse käib ka suvel avatud Kuressaare Selver, on kasv ikkagi keskmisest parem,» lausus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing