EPL: Rakvere Lihakombinaat maksab iga uue töötaja eest

22. detsember 2004, 07:57

Tood kombinaati uue kolleegi, maksab tööandja sulle selle eest 500 krooni ? niisugune on Rakvere Lihakombinaadi uus värbamisnipp.

Ettevõttel on pidev mure, kuidas leida töötajaid, sest maakonnas on tööandjaid rohkem kui vabu töökäsi, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kampaania läks käima novembris ja praeguseks on tööle asunud u 20 inimest. ?Asja mõte seisneb selles, et kui keegi töötajatest toob ettevõttesse uue inimese, siis ta võtab tema eest ka vastutuse, et see inimene on hea,? ütles ASi Rakvere Lihakombinaat personalijuht Riina Rohelaan.

Päris lihtsalt lisaraha ei tule: 200 krooni saab töötaja siis, kui tema leitud uus inimene tuleb tööle. Ülejäänud 300 krooni siis, kui uustulnukal saab läbi katseaeg või lõpeb tähtajaline tööleping. Kandidaadi peab heaks kiitma personaliosakond ning tulevane otsene juht. Kui uus töötaja katseaega läbi ei tee, ei nõuta vahendajalt saadud 200 krooni tagasi.

Töötajad võtsid üleskutse vastu kaheti: osa innustusega, osa kõheldes. ?Aga kui tuli esimene palgapäev ja uue töötaja toonud nägid oma pangaarvel lisaraha, siis suhtumine muutus,? ütles personalispetsialist Relika Arpo.

?Värbamisnipp pole päris uus, seda on ka Eestis varem kasutatud,? sõnas Rohelaan. ?Väga raske on saada häid töötajaid. Üks asi on see, et lähiriigid meelitavad head tegijad ära. Teisalt on Virumaal tööturul ettevõtete vahel päris tugev konkurents, sest siia on tulnud viimasel ajal palju firmasid. Inimestel on meie regioonis paljude tööandjate vahel valida.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing