Pärnu PM: Taastusravikeskus Estonia kavandab uut veekeskust

23. detsember 2004, 08:10

Pärast taastusravikeskuse Estonia ja Mudaravila ühendamist on Estonial kavas senise mudaravila hotelli kõrvale laguneva tiibhoone asemele rajada veekeskus.

'See Tammsaare puiestee poolne kolmekorruseline hoonetiib on üsna kehvas seisus, seepärast oleme otsustanud selle lammutada ning veekeskusena uuesti üles ehitada,' ütles taastusravikeskuse Estonia juhataja Vello Järvesalu Pärnu Postimehele.

Kunagise sanatooriumi Kaevur suure sööklana ehitatud tiibhoone kahel korrusel tegutseb juba aastaid hilbuturg, mis meelitab ostjaid kauba odavusele viitava soomekeelse sildiga 'ALE'. Taastusravikeskuse jaoks kaheldava väärtusega turg töötab viimaseid päevi ning suletakse pärast jõulupühi.

'Oleme võtnud eesmärgi konkurentsis püsimiseks parandada teenuste kvaliteeti ja veekeskuse ehitus hoonetekompleksi, kuhu omal ajal ei peetud vajalikuks ühtegi veesilma rajada, on oluline samm sellel teel,' rääkis Järvesalu.

Umbes 1000ruutmeetrist veekeskust projekteerivad praegu arhitektid Edda ja Jüri Soolep. Veekeskusesse on kavandatud korralik mitmeotstarbeline bassein, suurt rõhku tahetakse panna saunadele, mida tuleb päris mitut tüüpi: soome, türgi, soolasaun jne. Kavadest ei puudu ka solaarium ning tervisekapsel.

Kui kõik plaanipäraselt kulgeb, tahetakse vana hoone lammutamise ja ehitusega pihta hakata märtsis või aprillis. Veekeskuse orienteeruvaks maksumuseks prognoosis Järvesalu 20 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing