Valitsus jätkab arutelu kooliinvesteeringute programmi üle

23. detsember 2004, 11:21

Valitsus otsustas jätkata arutelu regionaalselt tasakaalustatud kooliinvesteeringute programmi üle õhtusel kabinetinõupidamisel.

2004. aasta lisaeelarve kohaselt suurendatakse Riigi Kinnisvara AS-i aktsiakapitali 600 miljoni krooni võrra eesmärgiga finantseerida koolihoonete renoveerimist ja ehitamist.

Haridus- ja teadusministeerium on koostanud maakondade ja linnade esitatud koolivõrgu arengukavadest ja jätkusuutlike koolide nimekirjadest koondnimekirja koolidest, mille hoonete remontimisel ja ehitamisel võiks koostööd teha Riigi Kinnisvara AS-iga. Nimekirja on võimalik täiendada 2005. aasta kevadel pärast uuringute tegemist ja veel koostamisel olevate maakondlike arengukavade valmimist. Hiljem tuleb nimekirja täiendavalt lisada ka arengukavade alusel asutatavad uued koolid, nt Harju maakonna Tallinna lähiümbruse valdade uued koolid.

Seletuskirja kohaselt on alates 2006. aastast üldhariduskoolide rahastamisel kavas üle minna uuele pearahasüsteemile. Kõik kulud on arvestatud õpilase pearaha sisse. Väikseid koole toetatakse lisaks pearahale ka baasrahaga. Eestis on terve rida koole, kus on õpilasi vähem kui baasraha saamiseks vaja on, aga mida tuleb regionaalsete iseärasuste tõttu kindlasti pidada (nt väikesaarte koolid). Neid tuleb käsitleda erijuhtumitena ja baasraha saavad need koolid sõltumata laste arvust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing